previous arrow
next arrow

Mladší dorostenci znovu úspěšní

Mladší dorostenci podstoupili v sobotu 26. listopadu dlouhou a vyčerpávající cestu do Přerova,kde chtěli ukázat že prohra s Brnem na minulém turnaji byla jen dočasným výpadkem. Na turnaj neodcestoval Sam Heller a Honza Grécký si kvůli zranění ruky skoro vůbec nezahrál . Jako trenér odcestoval s týmem zkušený taktik Tomáš Růžička namísto Štěpána Rezka.

• Čurda O. - 1

Své první klání sehráli hráči Steppu proti hlavním rivalům,týmu SK Slavia Praha. Marcel Dvořák otevřel skóre hned po 17 vteřinách hry. Steppáci se kapitánovou rychlou brankou nechali ukolébat a slávisté otočili stav utkání na 1:2. Druhá branka týmu z Vršovic steppáky probudila a do konce čtvrtiny už padali góly jen do branky Slávie. Stav po prvním dějství byl tedy 5:2. Druhá čtvrtina přinesla ofenzivu obou týmů během které padlo pěkných 9 branek. Steppáci si nicméně stále drželi vedení. Do druhé půle vstoupil dvěma góly chorvatský šutér Zvonimir Štrk a Stepp získal pohodlný náskok čtyř branek. Těsná osobka našich hráčů nedávala soupeři prostor ke kombinaci a tak slávisté pouze stříleli za pětimetrovou hranicí. Na postu posledního obránce dominoval utkání Adam Jiruš, díky své aktivitě ubránil centra Slávie a navíc se mu povedlo několikrát skórovat. Na konci utkání se mu navíc povedla krásný dvacetimetrový pas na centra Anfilova který prodloužil na zakončujícího Tótha. Stepp Praha vyhrál 15:10 .

26.11.2016   Kometa Brno - Stepp
7-10  (1:2 / 1:4 / 1:4 / 3:0)

• Anfilov T. - 5
  • Dvořák M. - 3
  • Jiruš A. - 1
  • Štrk Z. - 1

Steppáci se po několikahodinové pauze těšili na svého nejsilnějšího soupeře, Kometu Brno. Kometa přijela stejně jako Stepp ve velmi osekané sestavě. Byla vidět především absence kanonýra Lukáše Zezuly. I přes velké ztráty ale Kometa byla Steppu ze začátku těžkým soupeřem, brankář Fediuk musel předvést pár kousků ze své magie a útočníci Dvořák a Anfilov se opravdu nadřeli na branky zajišťující vedení 2:1. Ve druhé čtvrtině se hra Steppu výrazně zlepšila. Předvedl se především centr Anfilov, který v první půli hned čtyřikrát trefil zařízení. Steppáci tedy po změně stran vedli 6:2 . Celou třetí čtvrtinu hráli hráči Komety zónovou obranu,čímž sice pokryli centra Steppu ale zbytek týmu dostal prostor ke střelbě z dálky. Díky tomu se prosadili postupně Štrk,Dvořák i Jiruš. Zónová obrana Komety se po těchto střelách začala rozpadat a centr Anfilov dostal trochu prostoru a opět zavěsil. V posledním dějství hráli především kluci ze střídačky a i přes velkou bojovnost prohráli poslední čtvrtku 3:0 . Nikomu to ale nevadilo protože Stepp Praha porazil Kometu 10:6 .

27.11.2016   KVP Přerov - Stepp
2-19

(1:8 / 0:/ 1:4 / 0:3)

• Parobek - 5
  • Špindler T.- 2
  • Šíla F. - 1
  Steppáky čekal po dvou sobotních výhrách budíček ještě před sedmou. Zápas s Přerovem se odehrál brzy ráno ale přesto Stepp vlétl do zápasu jak se na lídra tabulky sluší a patří. Trenér Růžička neponechal nic náhodě a nasadil hned o začátku hlavní tahouny týmu. Kapitán týmu Dvořák potřeboval v tomto zápase vstřelit alespoň 4 góly aby v tabulce střelců přeskočil Sama Hellera.
V první čtvrtině,kterou Stepp vyhrál 8:1, vstřelil Dvořák hned 3 branky . Jako správný lídr ale potom už pouze zahříval lavičku a nechal hrát mladší hráče. Ti se ukázali v nejlepším možněm světle a náskok do půle zvýšili ještě o 4 branky. Ve druhé půli se do hry nakonec dostal i Dvořák, který ale v jasné gólovce přestřelil branku o několik metrů. Střelecké břímě tedy na sebe musel vzít Jakub Parobek. Vstřelil 5 gólů, ale nutno podotknout že měl většinou díky přihrávkám spoluhráčů velmi snadnou práci. Několik minut před koncem utkání vstřelil Marcel Dvořák svůj kýžený 27 gól v sezoně a překonal Sama Hellera, před ním už je pouze Theodor Anfilov se 43 zářezy . Stepp nakonec vyhrál 19:2 .

Na tomto turnaji si díky bodovému náskoku na špici tabulky zahráli především mladší hráči. Celý tým předvedl na turnaji dobrý,spolehlivý výkon a po právu vyhrál skupinu s náskokem pěti bodů. Steppáci tedy postoupili do jarní,finálové části. Tam je čeká tým Děčína,Brna a Strakonic. Steppáci musí přes zimu potrénovat a na jaře zaútočit na obhajobu loňského titulu.