Mladší dorost vstoupil do bojů o medaile

Mladší dorostenci vstoupili do bojů o medaile.

• Dvořák M. - 7
  • Anfilov T. - 4
  • Parobek J. - 1
  • Heller S. - 1

První zápas nového roku odehráli dorostenci proti týmu Asten Johnson Strakonice. Stepp jel sice na turnaj v plné sestavě ale opory Jiruš a Heller po nemoci nebyly v nejlepší formě. V první čtvrtině se hráčům Steppu vůbec nedařilo. Strakonice dostaly náš tým pod tlak a jen díky skvělému Fediukovi a brance z jediné šance byl stav utkání po 1. čtvrtině 2:1. Ve druhé čtvrtině dominoval hře jediný hráč,kapitán hostí Marcel Dvořák. Za 6 minut a 20 sekund nasázel Strakonicím 5 branek a rozhodl utkání. Ve druhé polovině utkání si Stepp držel svůj náskok. Dobře se prosazoval z levé strany Anfilov,ale když se dostal na dostřel jediného golu od fenomenálního Dvořáka,odpověděl mu kapitán týmu dalšími dvěma góly. Po stížnosti na sudího  dostal trenér týmu Ronald Handlovský červenou kartu a zápas pro něj skončil. Steppáci nakonec vyhráli 13:7.

28.1.2017   Kometa Brno - Stepp
11-8  (3:2 / 5:1 / 0:3 / 3:2)

• Anfilov T. - 3
  • Dvořák M. - 2
  • Grecký J. - 2
  • Štrk Z. - 1

Dalším soupeřem Steppáků byla Kometa Brno. S Kometou neměli Steppáci v základní části žádně výraznější problémy.Když byl Stepp v plné sestavě,nedal Kometě šanci na vítězství. Trenér Ronald Handlovský nemohl kluky trénovat kvuli červené kartě z předešlého zápasu. Vedení týmu se ujal Goran Krivokapic. Někteří hráči už pod Goranem hráli v mužské lize ale většina ho znala jen od vidění. Grecký a Štrk zařídili Steppu rychlé vedení 2:0. To bylo ale na dlouhou dobu vše co Steppáci předvedli. Zbytek první čtvrtiny a polovina té druhé byla pro Stepp jako zlý sen. Steppáci byli kvuli efektivitě Lukáše Zezuly z Komety nuceni hrát zónovou obranu a hráči Brna jejich nekvalitní zónu hravě překonávali dalekonosnými střelami. V polovině utkání vedla Kometa 8:3. Na začátku třetí čtvrtiny dala dvojice Dvořák-Anfilov dva kontaktní góly. I přes zvýšenou aktivitu se Steppákům nedařilo střílet branky. Většina jejich střel se bohužel od tyčí odrážela ven a ne do branky. Smůla a trápení Steppu vyvrcholila na začátku posledního dějství když dal štastný gól Lukáš Zezula. Steppáci se přes veškerou snahu nevymanili ze střelecké křeče a zaslouženě prohráli 11:8.

28.1.2017   Stepp - SK Děčín
9-8  (1:2 / 3:3 / 4:1 / 1:2)

• Dvořák M. - 4
  • Anfilov T. - 2
  • Heller S. - 2

Posledním soupeřem Steppu byl tým ze severu Čech, SK Děčín. Steppáci měli po blamáži s Kometou co napravovat. Tým se ale nemohl dostat ze sevření soupeře. Děčín prvních 10 minut zápasu systematicky zvyšoval svůj náskok. Prosazoval se především skvěle hrající Rameš. Stav 4:1 ve prospěch soupeře se ale Steppákům moc nezamlouval a díky velkému nátlaku srovnali stav utkání na 4:4. Děčín se ujal ještě před přestávkou vedení 5:4 ale víc už ani jeden tým nestihl. Ve druhé polovině se cosi změnilo a byl to Děčín,kdo tahal za kratší konec. Krásná individuální akce Anfilova dala Steppu poprvé v zápase vedení. Oba mančafty se přetahovali o vedení až to občas připomínalo legendární zápasy Rogera Federera a Rafaela Nadala. Steppáci se ujali dvoubrankového vedení ale 52 vteřin do konce srovnal stav utkání Tošnar. Kdo si myslel že je hotovo a zápas skončí remízou,ten byl na omylu. V poslední vteřině totiž vstřelil vítězný gól hrdina dne Dvořák,který ztrácí už jen 13 golu na čelo tabulky střelců. Stepp tedy zvítězil v tomto úžasném zápase 9:8. Steppáci si tedy z turnaje odvezli 4 body  a dělí se o 1. místo.Na dalších turnajích budou Steppáci určitě chtít podávat konzistentnější výkony a pokračovat v boji o medaile.