Mladší dorostenci odehráli v sobotu 5.května v Podolí předposlední turnaj v sezoně 2017/18. Po dvou turnajích byl Stepp bez jediného bodu a medailové umístění bylo v nedohlednu. Steppáci byli připraveni v domácím prostředí soupeřům zatopit a vykřesat naději na bronzovou medaili.

 

5.5.2018    
 SK Děčín - Stepp   6-4  
     
  zápis o utkání  
     střelci branek:
 • Anfilov T. - 1
 • Štrk Z. - 1
 • Ben Salem CH. - 1
 • Čurda O. - 1

 První zápas odehráli Steppáci proti týmu SK Děčín. Trenér Handlovský po předchozích neúspěšných turnajích naordinoval svému týmu novou, převážně defenzivně zaměřenou, taktiku. Steppáci se nesnažili chodit do riskantních přečíslení a místo toho postupovali ze zabezpečené obrany. Skvělý výkon předvedl brankář Jakub Čurda. Úžasnými zákroky držel tým Steppu nad vodou.
Při vyrovnaném počtu hráčů měl kapitán týmu Anfilov prakticky celý zápas na starost kapitána soupeře Rameše. Více se tedy musel do ofenzivy zapojovat Zvonimir Štrk. Stepp nakonec prohrál s týmem SK Děčín v poměru 4:6. I přes porážku si ale hráči vysloužili zaslouženou pochvalu od trenéra Handlovského za skvělý přístup a nasazení.

 

5.5.2018    
 Kometa Brno- Stepp   4-7  
  (1:0 / 1:1 / 2:3 / 0:3)  
  zápis o utkání  
     střelci branek:
 • Štrk Z. - 3
 • Anfilov T. - 2
 • Čurda O. - 1
 • Ben Salem CH. - 1

 

Ve druhém klání se Stepp utkal s týmem Kometa Brno. Steppáci věděli že klíčem k úspěchu je ubránit Lukáše Zezulu. Od začátku utkání tedy hráli zónovou obranu a nedali ostrostřelci Komety šanci ke skórování. Steppu se ale moc nedařilo v ofenzivě a tak v polovině utkání prohrávali 1:2. Skvělou práci ale odvedli starší žáci Bedřich Štěpánek a Simon Vyšín. V obraně hráli bezchybně a Simon Vyšín jako nadstavbu vybojoval velmi důležitý pokutový hod, který proměnil Theodor Anfilov.
Ještě před koncem třetího dějství dokázal Chiheb Ben Salem srovnat stav utkání na 4:4. V poslední čtvrtině měl Stepp výraznou převahu. Tadeáš Špindler a Ondřej Čurda trápili obránce Komety obdivuhodnou plaveckou zdatností. Hosté tak často zastavovali hrozící šance velmi chaoticky, tím se otevřel prostor pro Zvonimíra Štrka, ten nabídnutou příležitostí nepohrdl a ukončil naděje Komety. Stepp si tak po výhře 7:4 připsal první vítězství ve finálové části.

 

5.5.2018    
 AJ Strakonice - Stepp   6-9  
  (1:1 / 1:1 / 2:4 / 2:3)  
  zápis o utkání  
     střelci branek:
 • Anfilov T. - 4
 • Štrk Z. - 2
 • Ben Salem CH. - 2
 • Čurda O. - 1

 

Posledním soupeřem Steppu byl tým AJ Strakonice. Steppáci měli Strakonicím po předchozích porážkách co oplácet. Zápas začal opět velmi opatrně. Kompaktní obrana Steppu nedávala Strakonicím příliš prostoru k zakončení. V případě nouze byl na svém místě opět famózní brankář Čurda. V polovině utkání byl stav vyrovnaný, když oba týmy vstřelily po dvou brankách.
Ve druhé polovině utkání začali mít Steppáci navrch. Převahu se jim dařilo vyjádřit i gólově a tak nebyla výhra 9:6 vzhledem k průběhu utkání žádným překvapením. Steppáci porážkou Strakonic popostrčili tým SK Děčín a krůček blíž k mistrovskému titulu. Děčín má díky výhře Steppu na čele tabulky náskok čtyř bodů před posledním turnajem.

 

Zlepšené výkony daly Steppu naději na bronzovou medaili. Steppáci musejí na posledním turnaji porazit Kometu Brno a získat minimálně 4 body. Celý tým si za domácí turnaj zaslouží pochvalu. Tým nechal ve vodě úplně všechno. Stepp je tedy opět ve hře o bronzovou medaili.

 

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR