Od 1. do 6. ledna proběhlo zimní soustředění přípravky a mladších žáků.
První den jsme se po příjezdu rozdělili do tří týmů – Bobrů na snowboardu s kapitánku Kubínkovou, Běžkujících špičatých koz s kapitánkou Pořízkovou a Sovětských hokejek s kapitánem Akmalovem.

Druhý den jsme po tréninku a obědě hráli hru, jejímž úkolem bylo za určitý čas vytvořit pomocí barevných proužků krepového papíru cestu zakončenou balónkem,  po níž se později zbylé dva týmy vypravily. Všichni až na Kozy to zvládli včas. Poté už jen zbývalo dojít po cestě ostatních týmů k balonku, sebrat ho a upalovat domů. To zvládly nejrychleji i přes miniaturní fáborky Hokejek a únavu mladších členů Kozy, ale kvůli pozdnímu příchodu při umisťování svých fáborků ztratily pět bodů a bodově na tom byly nakonec stejně jako Hokejky. Večer jsme pak hráli pantomimu, při níž bylo úkolem předvádět svému týmu pohádku vybranou jiným týmem. Výherci této hry byli Bobři.

Třetí den jsme se při odpoledním programu vydali ven. Každý tým dělal něco jiného – jeden hrál koulovanou, druhý fotbal, třetí stavěl sněhuláka a za určitý čas se týmy vystřídaly. Sněhuláci byli různí – Bobři nečekaně vytvořili bobra, Kozy kozingu (kříženec sfingy a kozy), Hokejky zas obrovské jablko a muže vykonávajícího svou potřebu. Po demokratickém hlasování vyhráli nejlepšího sněhuláka Bobři.

Čtvrtý den jsme hráli velmi zajímavou hru. Nejdřív jsme museli vymyslet nějaké slovní spojení (Bobři měli „Parkoviště v ceně“, Kozy „Duplikace vlkodlaka“ a Hokejky „Sníh je nejlepší“) poté ke každému písmenu použitém ve spojení vyfotit nějaký obrázek začínající právě na to písmeno. Ostatní týmy musely uhodnout, jaké písmeno ten obrázek znázorňuje a pak ze všech písmen složit správné slovo. Tuto hru opět vyhráli Bobři.

Pátý den jsme se prošli k lesnímu baru, večer jsme dělali obrazy ze svíček a pak bylo vyhlášení. Vše s přehledem vyhráli Bobři a o druhé místo se dělily Kozy s Hokejkami.
Myslím, že si soustředění všichni užili a už se těší, až za rok pojedou znovu.Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR