Poslední květnovou neděli jeli mladší žáci bojovat o zlatou medaili do Tábora. Celý tým vyrazil do Tábora vlakem, a tak bylo o zábavu postaráno už během nedělního dopoledne. Na bazéně ovšem čekala na Steppáčky výzva – aby se posunuli z průběžné druhé příčky na první, museli Brno porazit o 3 góly.

20180527 tabor8Radost vítězů 

Po třech vzájemných zápasech bylo ale jasné, na koho si musí dávat pozor, drtivou většinu gólů totiž Steppu nastřílel jeden hráč. Proto šli Steppáčci do hry vybavení náročnou taktikou, která vyžaduje spolupráci a pozornost celého týmu – stahováním. A stahovali se k brněnskému střelci perfektně, poslouchali příkazy trenérky, pomáhali si a už v druhé čtvrtině mohli fanoušci Steppu křičet na rozhodčího: „Pískej konec,“ protože vedli 3:0.  Brněnským hráčům se sice podařilo jeden gól dát, ale Steppáci nakonec vyhráli 7:1.

Druhý zápas proti Táboru tedy museli Steppáčci pro udržení prvního místa bezpodmínečně vyhrát. Bohužel Táborští letos nemohli letos moc trénovat, protože v Táboře přestavují bazén, a tak neměli proti Steppákům moc šanci. Steppáci nastříleli spoustu krásných gólů a po závěrečném zapískání už se mohli radovat ze zlatých medailí. Po zápasech už je čekalo jen závěrečné vyhlášení a pohár pro vítěze III. ligy. Jelikož jsou Steppáci malí Mimoni, dostali od rodičů krásná modrá týmová trička, ve kterých si potom pro medaile došli.

FOTOGALERIE

 

Závěr sezóny byl vyloženě úspěšný, ovšem celkové 8. místo v soutěži mladších žáků už tak velký úspěch není. Nejvíce nás tedy může mrzet, že jsme nepostoupili do II. ligy mladších žáků a místo nás postupoval tým Plzně, který ve své základní skupině skončil taktéž na 4. místě. V lepší skupině bychom hráli více těžších zápasů, které hráčům přináší více zkušeností a dávají větší prostor pro zlepšení.
Ovšem i III. ligu využil tým naplno. Zkušenější hráči se poprvé setkali se základy zónové obrany, čímž zjistili, jak je důležitá spolupráce nejen v útoku, a méně zkušení zase dostali více prostoru ve hře a vytvářeli si své první gólové příležitosti. Všechny tyto zkušenosti se jim jistě budou hodit v dalších letech.
V příští sezóně se tým mladších žáků jako každý rok hodně promění, ročník 2005 odejde ke starším žákům a mladší budou doplněni z řad minipóla. Doufáme, že hráči v týmu budou stejně dobrá parta jako letos – v důležitých chvílích budou táhnout za jeden provaz a na tréninku se budou vzájemně hecovat k tomu být co nejlepší. A za další rok se zase sejdou v týmu ve stejném složení, jen o dva roky starší.

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR