Chyba
  • JFolder: :files: Cesta není ke složce. Cesta: /stepp/htdocs/images/clanky/2013/130423-zilina
Oznámení
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/clanky/2013/130423-zilina

O víkendu 13.-14.4. se tým mladších žáků zúčastnil mezinárodního turnaje v Žilině. Na turnaj vyrazilo 12 dětí bez kapitána mladších žáků Marcela Dvořáka, který měl za povinnost jet na ligový turnaj starších žáků do Strakonic.

První zápas jsme odehráli proti slovenskému týmu z Vrútek. Od začátku bylo vidět, že hráči z Vrútek jsou o několik tříd lepší než my, sázeli nám jeden gól za druhým, sbírali naše balóny  při osobních soubojích i díky nepřesným přihrávkám. Naši hráči se nevzdávali, snažili se vytvářet si šance, ale jen těžko se jim přecházelo do útoku. První gól se nám podařilo vstřelit až v poslední čtvrtině, autorem byl Jan Grecký. Konečný stav zápasu byl 1:25 pro PVK Vrútky.

V dalším zápase jsme nastoupili proti polskému týmu WTS Bytom. Naše hra byla velmi dynamická, hráči se dobře uvolňovali, v útoku proplavávali a dostávali se do šancí, které ovšem často končily nepřesnou střelou či špatnou poslední přihrávkou. Naši nakonec po pěti gólech Honzy Greckého, třech trefách Vítka Jeřábka a jedné Zvoňdi Štrka vyhráli 9:8. Steppáci tak otočili zápas, kdy ještě ve třetí čtvrtině prohrávali 5:8. Za zmínku stojí i výkon Adama Jiruše, který dobře bránil nejlepšího hráče a jediného střelce polského týmu Paczynu, na kterého nestačili naši ostatní obránci.

V posledním zápase o třetí místo jsme bojovali s týmem z Brna, který dobře známe z české ligy. Zápas měl vyrovnaný průběh, ovšem našim hráčům se nedařili přesné přihrávky, takže nás brněnští zbytečně a jednoduše obírali o balóny. Tento zápas se nám bohužel vyhrát nepodařilo a po výsledku 6:11 jsme celkově na turnaji obsadili 4.místo. Střelci gólů byli Honza Grecký (3), Adam Jiruš (2), Vítek Jeřábek (1).

Celkové pořadí týmů:
1. PVK VRUTKY        /SVK/
2. WIENER SPORT CLUB    /AUT/
3. KOMETA BRNO        /CZE/
4. STEPP PRAHA        /CZE/
5. KPŠ NEREUS ŽILINA        /SVK/
6. WTS BYTOM        /POL/

Na turnaji se nám velice líbilo, především díky perfektní organizaci místního klubu. Ubytování jsme měli hned vedle bazénu, jídlo na bazéně v pěkné restauraci, to vše za velmi přijatelné ceny. I výběr týmů byl ideální, až na Vrútky byly všechny týmy na podobné úrovni, zápasy tak byly vyrovnané a napínavé. Doufáme, že se dětem na turnaji také líbilo, nabraly nové pólistické zkušenosti, užily si zábavu a posílily tak týmového ducha. Rádi bychom se podobných událostí i nadále účastnili, ještě radši bychom v budoucnu Žilině pozvánku oplatili uspořádáním vlastního turnaje.

{gallery}clanky/2013/130423-zilina{/gallery}

pro stepp.cz JŠ a BŘ

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR