V poledne pátek 9. 1. se tým žáků (narozených 2001 a mladší) vypravil na celovíkendový turnaj do slovenské Žiliny. Domácí tým KPŠ Nereus Žilina každoročně pořádá mezinárodní turnaj žáků a Stepp Praha má tu čest, že se Nereus Cupu mohl zúčastnit již potřetí. Tento ročník byl speciální tím, že se ho zúčastnilo 11 týmů z celé Evropy. Přijely oddíly z Litvy, Moldávie, Chorvatska, Rumunska, Polska, České republiky a Slovenska.

Jelikož se v Praze a ve Strakonicích odehrávalo kolo Poháru starších žáků, Stepp Praha byl jediným českým zástupcem. Na turnaj jsme tedy nevyrazili v naší nejsilnější sestavě, ale turnaj jsme pojali jako vhodný k získávání zkušeností pro nováčky a mladší žáky a pro stmelování kolektivu. Navíc byl pro děti velký zážitek nastupovat na turnaji s takto širokým mezinárodním zastoupením. Turnaj se konal jako vždy ve velmi přátelském duchu s dobře propracovanou organizací. Zajímavostí byla také účast Damira Glavana, který je stříbrným medailistou z OH roku 1996 v Atlantě a který se turnaje zúčastnil jako trenér chorvatského týmu VKP Opatija.
Steppáci hráli 4 zápasy, všechny prohráli rozdílem třídy, ale turnaj si užili a zkušenosti sbírali i sledováním zápasů ostatních týmů, kdy díky vysoké úrovni člověk mohl snadno zapomenout, že se kouká na hru teprve 13 letých žáků. 11. místem si Steppáci vysloužili několik upomínkových předmětů od města Žiliny a nejlepším hráčem Steppu Praha byl zvolen kapitán Fanda Šíla.
Tímto bychom také rádi poděkovali Rastislavu Zibolenovi a celému týmu organizátorů Nereus Žilina za možnost účasti na takto vydařeném turnaji.
Turnaje se zúčastnili: Franta Šíla, Zuzka Kofláková, Katka Hantlová, Kuba Čurda, Ondra Čurda, David Dana, Tadeáš Kubínek, Saša Bottaro, Klaudie Tauchmanová, Klárka Dvořáková, Šárka Dvořáková, Jonáš Diblík, Vojta Svoboda
Trenérky: Bára Řehořová a Bára Bradáčová

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR