Mladší žáci i v prosinci dokazovali, že jsou favoritem pro postup do první ligy ve své skupině. Všechny zápasy totiž zvládli na výbornou a neutrpěli ani jednu porážku!

Turnaj v Podolí 5. – 6. 12.
Na začátku prosince pořádal turnaj mladších žáků Stepp, domácí prostředí žáčkům prospívalo, fanoušci na tribuně podporovali jako o život! Turnaj otevřeli Steppáci zápasem s druhým pražským týmem a přestože se Slávie stále zlepšuje a každý turnaj se více a více prosazuje, na Stepp ještě pořád nemá, a tak Steppáci vyhráli celkem bez problému 16:1. Druhý zápas byl náročnější, jelikož Stepp čelil Hradci, jedinému týmu, kterému se podařilo Stepp v této sezóně porazit. V polovině žáčci s přehledem vedli 5:1, ale třetí čtvrtina se jim příliš nepovedla a Hradec málem skóre dotáhl. Nakonec ale vše dobře dopadlo a Steppáčci slavili vítězství 7:5.
Další zápasy se odehrály až další den, a protože měly být zápasy jednodušší, některé opory týmu dostaly volno a šance se chopili hráči, kteří dosud moc nehráli. Ani jednomu z týmů nedali šanci dostat se jejich k bráně, a tak neměl brankář téměř žádnou práci. Přerov porazili Steppáci hravě 24:0 a podobně se jim vedlo i proti Olomouci, kterou porazili také vysoko, 16:0.

Turnaj Slavia 19. – 20. 12.
I na posledním turnaji v roce Steppáčtí žáčci získali plný počet bodů a opět ukázali skvělou formu, a to i přesto, že mnoho hráčů onemocnělo. Steppákům chyběl i brankář Šimon Stránský a je nutno říci, že ho spoluhráči na jeho postu statečně zastupovali.
Prvním zápasem turnaje byl pro Stepp duel s Brnem. Přestože mělký bazén na Slávii mohl přinést různé změny – výhody i nevýhody pro různé hráče – Steppáci neměli žádný problém a porazili Brno 24:2. Ve druhém zápase se utkali s Hradcem a opět se potvrdilo, že se jedná o jejich největšího soupeře. To si uvědomoval i brankář Šimon, a proto přišel na tento jediný zápas chytat i přesto, že nebyl zcela fit. Steppáci měli problémy s některými hradeckými hráči a hodně faulovali – celkem zavinili šest přesilovek a pět pokutových hodů! Ale společnými silami a zásluhou brankáře Hradec do vedení přesto nepustili, dva body uhájili a zápas skončil 10:7.
Další zápasy se opět konaly až v neděli a žáčci hráli pod vedením trenéra Romana Zachovala, jelikož jejich trenérky měly vlastní hráčské povinnosti v Podolí. V nedělních zápasech neočekával Stepp žádné komplikace a také, že nenastaly – žáčci dvakrát s přehledem zvítězili, nad Přerovem 18:2 a nad Slávií dokonce 23:0.
Na konci roku jsou Steppáci na druhém místě skupiny A Poháru ČSVP, na Hradec ztrácí jeden bod. Na rozdíl od nich ale Hradečtí mají pro základní část už dohráno, protože na poslední turnaj v Olomouci mají pauzu. Stepp má tak dobrou šanci dostat se do vedení a postoupit do první ligy z prvního místa. V první lize se tak pravděpodobně kromě Hradce utká s týmem z Děčína a Strakonic.

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR