Závěrečným turnajem v Hradci Králové zakončili mladší žáci Steppu svoji soutěž. V základní části odehráli zápasy s týmy SK Slavia Praha, SKP Kometa Brno, Slavia Hradec Králové, KVP Přerov a UP Olomouc. Steppáci senzačně sbírali jednu výhru za druhou a drželi se na prvním místě tabulky. Jejich největším rivalem byl tým z Hradce Králové, se kterým odehráli vyrovnané zápasy. Bilance výher byla příznivější pro Stepp, kdy s Hradcem ze 4 zápasů prohráli pouze jednou. Mladší žáci si vybojovali postup do 1. ligy, a to dokonce z prvního místa. Kádr týmu byl velmi široký, v základní části se na zápasech prostřídalo na 20 dětí.

160615 mlzaciSteppáčci na závěrečném turnaji, foto pořídil pan Diblík

První cíl byl tedy splněn, ale finále se hrálo od začátku, Steppáci do něho nevstupovali s žádnou výhodou díky vybojovanému prvnímu místu. Do 1. ligy se kromě našich probojovaly i týmy SK Děčín, AstenJohnson Strakonice A a Slavia Hradec Králové.
Hned v prvním turnaji se děčínský tým ukázal jako nejsilnější, když jednoznačně porazil ostatní. Největším rivalem byla pro Stepp opět Slavia Hradec Králové, se kterou žáčci postupně uhráli výhru, remízu a prohru. Rozhodující zápas o třetí místo se odehrál až na posledním turnaji v Hradci Králové, kde Stepp bohužel prohrál. Ve druhém zápase se mu sice podařilo porazit tým ze Strakonic, na medaili to však už nestačilo.
Bramborová medaile samozřejmě zamrzela. Ještě i o to to víc, že Steppáci dokázali hrát vyrovnaně i s ostatními soupeři, čemuž odpovídá i o 10 gólů lepší celkové skóre oproti Hradci. Výslednou 4. příčkou z 11 účastnících se týmů však můžeme určitě považovat za úspěch. Především ve srovnání s loňským rokem, kdy Stepp ve stejné soutěži obsadil 7. místo z 9. Malým Steppákům přejeme více štěstí do dalších zápasů a hodně úspěchů jak v soutěži mladších, tak i starších žáků.

Hráči: Kuba Parobek, Onda Čurda, Anička Hellerová, Tadeáš Špindler, Chiheb Ben Salem, Šimon Stránký, Standa Loula, Eliška Tomanová, Klárka Dvořáková, Šárka Dvořáková, Vojta Svoboda, Jonáš Diblík, Béďa Štěpánek, Sáva Chmelnický, Alex Abdulnour, Simon Vyšín, Tonda Šíla, Saša Sokolov, Elina Chamidullina, Adéla Tomaidesová, Verča Opatrná a Kuba Smolík

Trenéři týmu: Bára Bradáčová, Bára Řehořová a Roman Zachoval

160615 mlzaci tabVýsledná tabulka 1. ligy mladších žáků (zdroj: České vodní pólo)

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR