Stepp Praha pořádal třetí listopadový víkend třetí turnaj staršího dorostu, pauzu měl na tomto turnaji tým TJ Fezko Strakonice. Steppáky tak čekaly tři velmi náročné zápasy, a to s pražskou Slávií, hradeckou Slávií a s Kometou Brno. Olomouc měla být pro Stepp lehčím soupeřem, protože je složena převážně z mladších hráčů, kteří letos získávají hlavně zkušenosti. Cílem turnaje bylo získat minimálně čtyři body, Stepp však díky dobré hře získal nakonec šest z osmi možných bodů.

Stepp nastoupil do turnaje značně oslaben, pro nemoc nemohly nastoupit steppácké opory Jindřich Cipra a Prokop Sojka, na druhou stranu se k týmu připojil nový hráč Jakov Klučevský, který se letos přistěhoval do Prahy. Během turnaje se na steppácké lavičce vystřídali celkem tři trenéři: asistent mužského áčka Tomáš Růžička, trenérka ženského áčka Petra Sýkorová a hlavní trenér staršího dorostu Štěpán Rezek.

 

15.11.2014   Stepp Praha -  SK Slávia Praha
12-8  (-:- / -:- / -:- / -:-)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

 

 

V prvním zápase se domácí střetli s pražskou Slávií, mezi těmito týmy panuje celkem velká sportovní rivalita, proto jsou zápasy vždy dost napínavé a vypjaté. Stepp po slabším výkonu z minulého kola nastoupil do zápasu s touhou vyhrát a již od začátku vedl. Tento náskok si udržoval celý zápas a po kvalitním týmovém výkonu se na konci radovat z celkem jasné výhry 12:8.  V zápase se o góly podělilo celkem sedm střelců, což dokazuje týmové pojetí hry. Ve svém prvním zápase se gólově prosadil svým prvním gólem v čepičce Steppu Kuba Klučevský. 

       
15.11.2014   Stepp Praha -  UP Olomouc
18-1  (-:- / -:- / -:- / -:-)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

 

 

V druhém zápase nastoupili dorostenci proti zatím poslednímu týmu Olomouce. Stepp Praha je v současnosti na výkonnostně vyšší úrovni než Olomouc a již od začátku nedal Olomouci žádnou šanci. Po vyhrané první čtvrtině v poměru 7:1 si Stepp došel pro jasné vítězství 18:1.

       
15.11.2014   Stepp Praha -  Sl. Hradec Králové
6-13  (-:- / -:- / -:- / -:-)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

 

 

V posledním zápase sobotního dne hrál Stepp proti Hradci Králové, se kterým letos zatím dvakrát smolně o gól prohrál. Bohužel v tomto zápase byl lepším týmem hostující Hradec a zejména díky gólům Jožy Šimáčka vyhrál jasně 13:6.

       
16.11.2014   Stepp Praha -  Kometa Brno 
15-7  (-:- / -:- / -:- / -:-)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

 

 

V nedělním zápase byla soupeřem brněnská Kometa, která je doplněna několika opavskými hráči. V minulém zápase sehrál Stepp s Brnem těžké utkání, které Stepp vyhrál pouze o dva góly. Toto nechtěl Stepp v domácím prostředí dopustit a hned od začátku hrál na Kometu velmi plavavé a fyzické pólo, díky kterému postupně navyšoval svůj náskok. K podařeným přečíslením přidali svou výbornou prací další góly centři Vašek Raška a Radek Pešek. Brno pouze korigovalo stav několika proměněnými střelami zpoza pěti metrů, do jiných akcí se Brňáci nedostali. Stepp vyhrál jasně 15:7.

       

Na domácím turnaji se střelecky prosadili všichni hráči Steppu a na turnaji v Praze získali šest důležitých bodů a přiblížili se blíže postupu do nadstavbové první ligy. Zároveň se Stepp také udržel ve hře o vítěze poháru ČSVP, což bude však ještě těžké, protože na hradeckou a pražskou Slávii ztrácí stále několik bodů. Dorost však tento boj nevzdává, a pokud bude dále podávat výkony jako v Praze proti Slávii a Brnu, může tohoto cíle dosáhnout.

 

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR