Již druhým rokem jsou velkými oporami týmu starších dorostenců Vašek Raška a Michal Dolenský. Co možná mnozí nevědí je, že kluci většinu svého sportovního života odehráli v severočeském klubu SK Děčín. Jak se vlasntě stali součástí Steppu, jak se jim u nás daří a jaké mají plány do budoucna se dozvíte v následujícím rozhovoru.

160315b

stepp.cz: Ve Steppu hrajete už druhou sezónu, jak jste se vlastně do našeho klubu dostali?
Michal: Do Steppu jsem se dostal přes bývalého kapitána Radka Peška, proti kterému jsem hrál naší poslední sezónu v mladším dorostu. Hostování nám pak domluvil náš trenér Alois Sýkora.

Vašek: Během naší poslední sezóny v mladším dorostu nám náš trenér řekl, jestli bychom nechtěli hrát příští sezónu za Stepp, že už o tom mluvil se Steppáky a ti by nás brali. Tak jsme si řekli, že to zkusíme.

 

stepp.cz: Loni jste získali ve starším dorostu mistrovský titul, jaký je letošní ročník? Jak hodnotíte průběh letošní sezóny a jaký máte s týmem cíl?
Michal: Do letošní sezóny jsme nastoupili oslabeni o šest hráčů, proto naše výsledky na turnajích nebyly tak přesvědčivé, jak bychom chtěli. V základní části jsme se trochu trápili, ale věřím, že ve finále zopakujeme úspěch z minulého roku.
Vašek: Letošní sezóna je pro nás těžší než minulá. Odešlo od nás několik důležitých hráčů a v naší hře je to velmi znát. I přesto se nám podařilo postoupit do I. ligy, kterou budeme chtít znovu vyhrát.

 

stepp.cz: Vašku, ve Steppu hraješ na pozici centra – v základní části se ti poměrně střelecky dařilo a s 63 góly (tedy průměrem více než tří branek na zápas) jsi byl s přehledem nejlepším střelcem týmu…
Vašek: Hraji v útoku, takže dávat góly je moji povinností. Jsem ale rád, že se mi v základní části tolik dařilo a že jsem mohl přispět k našemu postupu do I. ligy.

 


stepp.cz: Michale, ty hraješ hlavně v obraně a to na všech postech, jak vidíš svoji roli v týmu?
Michal: Řekl bych, že jsem tam hlavně proto, aby Vašek s Jindrou dávali góly a my jich moc nedostávali.

 

 stepp.cz: Vaším kmenovým klubem je SK Děčín, jak byste svůj mateřský klub srovnali se Steppem?
Michal: Rozdíl vidím hlavně v zázemí. V Děčíně nemáme půl roku přístup k bazénu, ve kterém by se dalo hrát, což sráží náš herní projev hlavně v mužské kategorii.
Vašek: Rozdíl mezi Steppem a Děčínem je rozhodně v přístupu hráčů k tréninku a podmínkách, které má Děčín velmi špatné, protože může hrát na hřišti jenom půl roku, zbytek sezóny si musí vystačit jen s plaveckými drahami.

 

160315c

stepp.cz: V současné době hrajete také za mužský prvoligový tým KVS Plzeň, jaké máte v týmu ambice a jaká je to pro vás nejvyšší česká liga zkušenost?
Michal: S Plzní bychom se chtěli co nejvíce přiblížit ke stupni vítězů, na medaile si ale ambice neděláme. První ligu beru jako příležitost zahrát si se silnějšími hráči a zlepšit tak svoji hru.
Vašek: S Plzní bychom se rádi dostali mezi první čtyřku a postoupili do finále, což se nám zatím daří a já osobně doufám v úspěch. Rozdíl mezi I. a II. ligou je velký. Hraje se častěji, zápasy jsou náročnější a je těžší se prosadit.


stepp.cz: Jak se vám osobně v týmu daří?
Michal: Po dvou turnajích jsme oba vstřelili po třech brankách a podle trenéra jsme platnou součástí týmu, takže bych řekl, že se nám docela daří.
Vašek: Zatím se mi v týmu líbí a celkem se i daří. Prosazuji se i střelecky, což je také hodně důležité. Začínám na střídačce, ale často se točíme se základem, takže si i poměrně zahraji.


stepp.cz: Co byste ve vodním pólu chtěl do budoucna dokázat? Maté nějaké sportovní cíle?
Michal: Vodním pólem se nejspíš živit nebudu, takže bych chtěl alespoň dál hrát první ligu – a třeba ji i vyhrát.
Vašek: Do budoucna bych rád vyhrál I. ligu a i II. ligu s Děčínem. Také bych si rád zahrál v nějakém zahraničním týmu.


stepp.cz: V současné době oba chodíte do třetího ročníku gymnázia, co plánujete po střední škole?
Michal: Po střední se chystám na vysokou školu do Prahy, abych mohl hrát dál za Stepp. Obor jsem si zatím nevybral.
Vašek: Určitě půjdu na vysokou školu, jen zatím nevím přesně na jakou. Určitě chtěl dál hrát pólo, takže bych rád šel do Prahy.

 160315a

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR