Do posledního finálového turnaje nastupovali dorostenci s jistotou nejhůře druhého místa, jejich mistrovské ambice mohl ohrozit pouze Hradec Králové. Stejně jako loňskou sezónu tedy o titulu rozhodl až poslední turnaj a zápas opět s Hradcem a stejně jako loni zvládl Stepp svůj nejdůležitější zápas sezóny na výbornou a po roce mohl opět slavit titul mistra ČR v soutěži staršího dorostu.

160529 stdorost mStepp Praha Mistr ČR 2016 - starší dorostenci ... kliknutím zvětšit

 

28.5.2016   Stepp  - TJ Slávia Hradec Králové
11-5  (2:1 / 2:2 / 3:0 / 4:2)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

  • Raška - 5
  • Grafek - 3
  • Heller - 1
  • Dolenský - 1
  • Dvořák - 1
 

V zápase s Hradcem Králové se rozhodovalo o vítězi ligy, pokud by vyhrál Hradec, Stepp by musel o konečné vítězství bojovat ještě v dalším zápase se Slávií. Dorostenci však po celý zápas kontrolovali hru a díky své lepší fyzické připravenosti a herní vyspělosti pomalu navyšovali svůj náskok, rozhodující byla zejména třetí čtvrtina, kterou Stepp vyhrál 3:0. Gólově táhnul Stepp hlavně centr Vašek Raška, který vstřelil v zápase pět gólů, třemi góly přispěl Jindra Grafek z pravého křídla, po jednom gólu pak dali Dvořák, Dolenský a po samostatném úniku i Heller. Zápas skončil jasným rozdílem 11:5 a se závěrečnou sirénou už mohli hráči házet trenéry do vody, protože titul už patřil nenávratně Steppu.

       

 

28.5.2016   SK Slávia Praha - Stepp
14-12  (1:2 / 2:2 / 6:6 / 5:2)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

  • Grafek - 3
  • Raška - 3
  • Pihrt - 2
  • Mynář - 2
  • Sojka - 2
 

Do druhého zápasu nastoupili dorostenci proti Slávii, která stále usilovala o druhé místo. Stepp hrál uvolněně, celou dobu vedl, ale nedostatek koncentrace vedl k chybám v obraně, které Stepp stáli finálovou neporazitelnost. Slávisté se mohli radovat z první výhry ve finálových turnajích, radost Steppu však byla větší, protože poslední povinností týmu bylo převzetí medailí a poháru.

       

 

 160529 stdorost fan moslava s fanoušky ... kliknutím zvětšit

Finálovou skupinou prošel Stepp velmi sebejistě, prohrál pouze poslední zápas se Slávií, kdy už bylo o titulu rozhodnuto. Pro dorostence však sezóna nebyla vůbec jednoduchá a tým se musel potýkat s mnoha komplikacemi. Půl sezóny musel odehrát bez svého levého křídla Jirky Pihrta, který si na prvním turnaji vykloubil rameno a dlouho rehabilitoval. Druhým hráčem, který se dostal na delší dobu na seznam zraněných, byl kapitán Jindra Grafek, který při cestě na turnaj nešťastně vystoupil z vlaku a potrhal si vazy na noze. Ke všemu se přidalo ještě pár smolných zápasů, kde dorostenci prohráli o gól, a Stepp musel ještě na posledním turnaji bojovat o třetí místo a postup do finále. Zajímavostí ligy je, že Stepp porazil své finálové soupeře SK Slávii Praha a TJ Slávii Hradec Králové poprvé až ve finálové části, do finále tak nastupoval stejně jako loni v pozici outsidera. Dorostenci ovšem opět prokázali, že po vítězství měli největší touhu a na finále se nejlépe připravili, proto byl pohár pro vítěze ligy v rukou kapitána Jindry Grafka zcela zasloužený.

 

Na titulu staršího dorostu se podíleli: Šimon Hruškovič, Jan Fiala, David Kočí, Jindřich Grafek „C“, Jiří Pihrt, Václav Raška, Michal Dolenský, Prokop Sojka, Eldar Khamidullin, Alex Mynář, David Absolon, Sam Heller, Marcel Dvořák, Adam Jiruš, Jan Grecký a Theodor Anfilov

 

Trenéři: Štěpán Rezek a Prokop Ludvík, dále pak Tomáš Růžička, Ronald Handlovský, Barbora Bradáčová a Igor Procházka

 

Konečné pořadí ligy

1. Stepp Praha
2. Sk Slávia Praha
3. TJ Slávia Hradec Králové
4. Kometa Brno
5. AJ Strakonice
6. UP Olomouc

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR