O víkendu 23.-24. září se starši dorost týmu Stepp Praha vypravil do Děčína na první turnaj 1. ligy. Této ligy se letos účastní šest týmů: Stepp Praha, Slavia Praha, AJ Strakonice, Slavia Hradec Králové a Kometa Brno. Právě poslední jmenovaný tým na prvním turnaji pauzíroval. Tato úloha čeká v průběhu sezóny každý tým na jednom z šesti turnajů.

 

23.9.2017    
 SK Děčín - STEPP Praha   10-17   
     
  zápis o utkání  
     střelci branek:

 

V prvním zápase se postavil Stepp Děčínu, kterého považoval za nejspíš nejsilnějšího soupeře v tomto turnaji. Po vyrovnaném začátku však svěřenci Štěpána Rezka našli zázračnou medicínu, jak ubránit děčínské útoky a začali postupně zvyšovat svůj náskok. V půlce už měl zápas téměř jasný výsledek, který hráči Děčína už nedokázali dorovnat i přes relativně vydařenou poslední čtvrtinu. Domácí tedy nakonec se Steppem prohráli v prvním zápase sezóny o 7 branek.Velký podíl na vítězství Steppu měli hlavně Theodor Anfilov a Alex Mynář, kteří se také postarali o většinu našich branek.

 

23.9.2017    
 AJ Strakonice - STEPP Praha   6-7   
  (3:1 / 1:3 / 2:0 / 1:2)  
  zápis o utkání  
     střelci branek:
  • Sojka P. - 2
  • Heller S. - 2
  • Grecký J. - 1
  • Mynář A. - 1
  • Dvořák M. - 1

Druhý zápas dne byl pro Steppáky daleko náročnější. K obtížnosti zápasu hodně přidalo krom výkonu Steppáků také jejich únava. Proti čerstvým Strakonicím totiž náš tým nastupoval po velmi krátké pauze a výhoda tedy byla jasně na straně Strakonic. Stepp sice kupodivu nezaostával fyzicky, ale velkým trápením byl hlavně útok. Zpočátku sice otevřel skóre skvělými akcemi Sam Heller, ale brzy Steppákům střelný prach zvlhnul. V obraně nebyl Steppácký výkon nijak zlý, ale Strakonice si dokázali najít několik příležitostí, aby steppácký náskok srovnali. Stepp navíc v průběhu druhé poloviny zápasu přišel o dva důležité hráče. Třetí faul brzy získal obránce Adam Jiruš a do konce s náhradníkem vyloučil rozhodčí centra Theodora Anfilova. Steppáci se i přesto ale dostali do menšího vedení. Strakonice ale bojovaly a dorovnaly stav na 6:6. Jako by toho ale nebylo málo, minutu a třicet sekund před koncem zápasu ujely nervy kapitánovi Alexovi Mynářovi a Strakonice už už sahaly po dvou bodech. V tom jim však zabránila skvělá akce Prokopa Sojky a Marcela Dvořáka v útočném pásmu soupeře, po které druhý jmenovaný vstřelil půl minuty před koncem rozhodující gól na 7:6 pro černooranžové.

 

24.9.2017    
 SK Slavia Praha - STEPP Praha   9-15   
  (0:2 / 2:2 / 1:5 / 4:1)  
  zápis o utkání  
     střelci branek:
  • Mynář A. - 7
  • Dvořák M. - 3
  • Grecký J. - 2
  • Sojka P. - 1
  • Anfilov T. - 1

Po dlouhé pauze se Steppáci postavili druhý den Slavii Praha, která měla za sebou překvapivě už tři výhry. V zápase dominoval hladový kapitán Alex Mynář, který rozjel naplno svůj gólostroj a již v první čtvrtině se mohl pyšnit hattrickem. Slavia toho směrem dopředu moc nezmohla, ale góly se jí dávat dařilo. Steppáci dostali valnou většinu gólů z padáků, ale to je moc trápit nemuselo. Drželi si totiž jasný náskok, který si zařídili v první polovině zápasu a se stejným náskokem i zápas dohráli.

 

24.9.2017    
 Slavia Hradec Králové - STEPP Praha   6:16  
  (1:4 / 2:3 / 0:4 / 3:5)  
  zápis o utkání  
   

 střelci branek:

Sojka P. - 3

Anfilov T. - 3

Mynář A. - 3

Grecký J. - 1

Dvořák M. - 1

Jiruš A. - 1

Šindler T. - 1

Heller S. - 1

V posledním zápase se Steppu do cesty postavil Hradec Králové. V tomto zápase porazili Steppáci svého soupeře rozdílem třídy a předčili je v každém herním ohledu. Stepp zvládal dobře bránit, uplavávat a jeho hra vypadala velmi akčně. I gólově se dařilo hráčům poměrně rovnoměrně a ani Filip Fediuk v bráně se nemusel rozhodně za svůj výkon stydět. Steppáci nakonec ukončili zápas s desetigólovým náskokem.

 

 

Příští turnaj odehrají Steppáci v Praze a rozhodně budou zvědaví na to, jak se bude dařit Kometě Brno a jestli dokáže Steppáky potrápit. Cesta za titulem začala pro starší dorostence velmi dobře a je třeba na to navázat. Motivace jít si za čtvrtým titulem v řadě však naše hráče jistě žene kupředu.

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR