Poslední únorový víkend pozval Stepp na oslavu svých 25. narozenin týmy z Čech, Německa i Slovenska, aby si v Praze zahráli o steppácký pohár v kategoriích U13 a U15. Turnaje se kromě Steppu zúčastnilo dalších šest týmů, tři nastoupily proti Steppu v kategorii U13 – SK Slávia Praha, KPŠ Nereus Žilina a SC Weiden a tři v kategorii U15 – 1. FC Norimberk, Kometa Brno a KVP Nováky. Turnaj se konal za podpory Magistrátu hlavního města Prahy a dosud se jedná o největší turnaj pořádaný Steppem.

170225 stepp cup

Mladší žáci (U13) zahájili turnaj výhrou nad pražskou Slávií 6:4. Celý zápas si Steppáčci udržovali mírný náskok, přestože ještě nebyli rozehraní a dělali mnoho chyb. Do druhého zápasu nastoupili proti Žilině, o které od počátku věděli, že bude silným protivníkem. Přestože konečné skóre bylo 5:15, Stepppáci odehráli velmi slušný zápas – zatímco v první čtvrtině dostali 6 gólů, druhá a třetí čtvrtina byla velmi vyrovnaná (1:2, 2:2)! Večer nastoupili nakonec proti soupeři z Weidenu. Zápas rozehráli Steppáci na rozdíl od toho předchozího velmi dobře, po první čtvrtině vedli 3:2, ale asi se projevilo časné vstávání a celý den strávený na bazéně a nakonec prohráli 6:14.

V neděli tedy žáčci nastupovali do zápasu o třetí místo opět proti Slávii. Ovšem hra vypadala, že Steppáčci ještě spí, celou polovinu utkání se jim nepodařilo dát jediný gól, zatímco Slávie jich nastřílela rovnou šest. Přestože byla druhá polovina lepší, Steppáci náskok Slavie nedohnali a konečný stav byl 3:9.

Na žáčcích bylo vidět, že mají celkově slabší kondici než jejich soupeři, což ústilo v časté výluče a góly do jejich brány. Jednalo se buď přesilové hry (Steppáci si připsali za turnaj přes dvacet tzv. hrubých chyb – po kterých následuje vyloučení!) nebo o rychlé protiútoky soupeřů. Oporami týmu byli především kapitán Alex Abdulnour, který za turnaj nastřílel ze Steppáků nejvíce gólů, a Béďa Štěpánek, který kromě mnoha gólů hrál výborně v obraně na pozici posledního. Nelze opomenout ale ani výkony ostatních, protože pólo je týmová hra – v útoku makal Simon Vyšín, David Martinča, Kryštof Vávra, Miky Seger i Laura Kubínková, zlomený prst si hned z prvního utkání odnesla Julča Šturmová. V bráně výborně chytal Sáva Chmelnický (který ale v neděli na finálový zápas zaspal) a Mikuláš Růžička. Spolehlivou obranou (jako vždy) byl Jonáš Diblík, s ním bránil i Ondra Sedláček, Kuba Voska, Elina Chamidullina a Šimon Konečný.

Mladší žáci letos nebyli na zimním soustředění, zato odehráli jako formu přípravy tři mezinárodní turnaje, tak snad se bude oběma týmům – Áčku v 1. lize a Béčku ve 3. lize – dařit!

Starším žákům se jako první postavil tým z Novák, který se do turnaje přihlásil s hráči U13. Pro Steppáky to byla výzva a možnost poměřit síly s nejlepším týmem ze Slovenska. Starší žáci vstoupili do zápasu s nasazením a možná i trochu naivně, když viděli mladší a podstatně drobnější hráče z Novák. Bohužel se však velice rychle ukázalo, že Nováky jsou nad síly Steppáků. Prvotní nadšení a nasazení rychle uvadlo a Steppáci první polovinu zápasu působili zaskočeným a chvilkami i ustrašeným dojmem. Ve druhé polovině se morálka a výkon Steppáku trošku zlepšil, ale ani tak to na výborně hrající Nováky nestačilo. Stepp tedy nakonec prohrál 5:13.

Ve druhém zápase se starší žáci střetli s týmem z Brna, s kterým se letos v českých soutěžích ještě nepotkali. Steppáci do zápasu nastoupili podobně jako do prvního zápasu, aktivně a s nasazením, které oproti prvnímu zápasu mělo úspěch. Stepp od první čtvrtiny zápasu jasně vedl a přehrával houževnaté hráče Komety ve všech směrech. Ve druhé čtvrtině Steppáci trošku polevili a dali tak možnost brněnským hráčům snížit náskok na jedinou branku 5:4. Ve druhé polovině zápasu ale opět zabrali a nenechali si výhru utéct. Dobře fungující obrana s pěkně chytajícím brankářem Šimonem Stránským nedostala ve druhé polovině jedinou branku. Zápas nakonec skončil poměrně jasným výsledkem 11:4.

V posledním sobotním zápase se Stepp střetnul s týmem z Německa, které do té doby neprohrálo jediné utkání. Výsledky tedy napovídaly, že to bude velice těžký zápas. V tomto zápase se bohužel ukázala bojovnost nebo spíše nebojovnost a strach některých klíčových hráčů, kteří hrají dobře proti slabším soupeřům, ale když mají zabojovat i třeba v jasně prohraném zápase, tak udělají pravý opak. Tento herní projev Steppu vydržel do poloviny zápasu, kdy už bylo o výsledku utkání rozhodnuto. Otázkou jen bylo, kolik branek Steppáci ještě dostanou a jestli vůbec nějakou vstřelí.  Od poloviny zápasu se výkon Steppu naštěstí zlepšil a podařilo se mu vstřelit i několik branek. Nicméně na výsledku utkání to již nic nezměnilo. Stepp prohrál jasným výsledkem 5:22 a bylo jasné, že se v neděli utká o třetí místo s Kometou Brno.

V neděli ráno Stepp nastoupil do boje o třetí místo bojovně a bylo vidět, že si hráči chtějí spravit náladu a ukázat fanouškům, že umějí zabojovat. Největší změna oproti sobotním zápasům byla vidět u Ondry Čurdy, který předvedl bezchybný výkon v obraně. Sbíral soupeřům balóny jako na běžícím pásu a díky tomu pak mohl chodit do rychlých protiútoků, které často končily gólem do soupeřovy sítě, případně z toho byla alespoň pěkná akce, kterou ocenili všichni přihlížející. Zápas o třetí místo nakonec skončil výhrou Steppu, který porazil Kometu Brno 9:4.

Za zmínku stojí i výkon kapitána Jakuba Parobka, který jako jeden z mála za každého stavu a v každém zápase bojoval. Dobré výkony předvedl i brankář Šimon Stránský, který pochytal hodně jasných branek a byl oceněn nejlepším brankářem turnaje.

Celkově tedy na turnaji Steppáci obsadili třetí místo v kategorii starších žáků a čtvrté místo v kategorii mladších žáků. Turnaj přinesl mnoho pěkných momentů a dal příležitost našim hráčům poměřit síly na mezinárodním poli. Věříme, že si hráči a trenéři odnesli hodně nových poznatků, zkušeností a odhalili nedostatky ve hře svého týmu, které mohou do začátku finálové části českých soutěží vylepšit tak, aby Stepp obsadil ty nejvyšší příčky.

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR