previous arrow
next arrow
Slider

První turnaj Poháru ČSVP ml.žáků

První turnaj o Pohár ČSVP mladších žáků se konal v Brně v sobotu 10.11.2012. Na tento turnaj jsme jeli v sestavě Sam Heller, Zvonimír Štrk, Bohumil Bochňák, Jan Grecký, Marcel Dvořák, Martin Vaniš, Adam Jiruš, Zuzana Kofláková, Kateřina Hantlová, Jakub Parobek a Radek Šimek.

Tento to turnaj byl pro nás plný očekávání, hlavně z toho důvodu, že začátkem sezóny do našeho družstva přišli noví hráči a někteří, v loňské sezóně důležití, hráči přešli do vyšších věkových kategorií, takže jsme hráli oproti loňsku v úplně nové sestavě. Navíc jsme neznali ani jiné týmy, v jakém složení hrají a jak jsou na tom výkonnostně.

10.11.2012 Kometa Brno - Stepp Praha 5-6 (2-1 / 1-1 / 2-2 / 0-2)

• Dvořák M. - 4
  • Jiruš A. - 1
  • Štrk Z. - 1

Hned v prvním zápase nás čekal domácí klub Kometa Brno. Celý zápas byl vyrovnaný, což dokazuje i stav v jednotlivých čtvrtinách. Důležitou roli v tomto zápase sehrál náš kapitán Marcel Dvořák, který vstřelil 4 góly z centra, a také Adam Jiruš, který byl velmi platným hráčem v obraně.

Konečný výsledek utkání nebyl jistý do posledních vteřin, protože brněnský tým měl těsně před koncem zápasu několik šancí, kdy mohl skórovat. Naštěstí je ale brněnští hráči neproměnili a náš tým zvítězil, konečný stav zápasu 5:6.

10.11.2012 Sl. Hradec Králové - Stepp Praha 15-6 (5-1 / 1-3 / 3-0 / 6-2)

• Dvořák M. - 2
  • Grecký J. - 2

Druhé utkání jsme hráli proti Slavii Hradec Králové. V bráně nastoupil Martin Vániš, pro kterého byl tento turnaj vodnopólistickou premiérou. Velmi dobře hrála naše obrana, která nenechala hradecké hráče střílet z každého útoku. Tolik se nám však nedařilo dostávat do útoku, což vedlo k tomu, že některé naše střely ani nedoletěly do brány, první čtvrtina skončila 5:1 pro hradecký tým.

V druhé čtvrtině jsme se již dostali blíže k soupeřově bráně a pomalu jsme dotahovali, v polovině zápasu byl stav 6:4. K tomu přispěl Marcel Dvořák jedním gólem z centra a Jan Grecký, který 2x uplaval svému obránci a konečně se mu také podařilo i tyto útoky dotáhnout do konce.

Honza se bohužel ve 3. čtvrtině vyfauloval (měl 3 vyloučení) a tudíž nemohl do hry již nastoupit. Chyběl nám tak důležitý hráč v útoku a to ovlivnilo celý zbytek utkání. Konečný výsledek byl 15:6 pro Slavii Hradec Králové.

10.11.2012 SK Slavia Praha - Stepp Praha  12-6 (2-2 / 5-0 / 1-3 / 4-1)

• Štrk Z. - 3
  • Dvořák M. - 1

Poslední 3. utkání jsme hráli proti SK Slavia Praha. První čtvrtina byla na góly vyrovnaná, i když jsme opět měli problém dostat se do útoku. V tomto utkání nastoupil v bráně opět nový hráč Radek Šimek. Obrana sice nebyla tak důsledná, jako v utkání proti Hradci Králové, ale Radkovi se podařilo řadu střel vychytat.

Druhou čtvrtinu jsme prohráli 5:0, což v podstatě rozhodlo celé utkání, protože se nám tento střelecký náskok už nepodařilo stáhnout. V tomto zápase měla Slávie možnost střílet 3 pokutové hody, které také proměnila. Konečný stav utkání byl 12:6.

Celý průběh prvního turnaje můžeme určitě hodnotit pozitivně. Všichni hráči nás velmi mile překvapili. Ať to byli zkušenější hráči, na kterých bylo vidět značné zlepšení a zodpovědnější hra oproti loňskému roku, nebo hráči úplně noví, kteří rychle pochopili hru a začlenili se tak do týmu. Kromě útočníků a obránců je třeba také pozvednout brankáře Sama, který se oproti loňsku opravdu velmi výrazně zlepšil.