Marcel Dvořák zlatý na mezinárodním turnaji v Chropyni

Vytisknout
Archiv 12-13
Zobrazení: 3427

Ve dnech 21. 5. – 23. 5. 2013 se uskutečnil mezinárodní turnaj ve vodním pólu mladších žáků do 13 let o pohár starostky Města Chropyně. Turnaje se zúčastnila mužstva Polska, Litvy, Moldavska, Česka a nikdo si netroufl s jistotou tvrdit, který tým si letos odveze domů zlato. Na náš tým asi nesázel nikdo, neboť výběr hráčů spolu nikdy neměl žádné soustředění ani přípravný zápas. Hodně kluků se tady asi poprvé dozvědělo i správné jméno spoluhráče  a ne jen číslo na čepičce při zápasech v lize, kde hrají proti sobě. Zastoupení zde měl i STEPP PRAHA v podání kapitána mladších žáků Marcela Dvořáka.

Náš tým zahajoval turnaj s týmem Polska, a přestože jejich chlapci byli urostlejší, tak ve vodě se to srovnalo. Češi podali nádherný výkon, kdy okamžitě po zahájení zápasu šli do vedení a nenechali se zastrašit velmi dobře hrajícím soupeřem. V celém velmi rychlém zápase útok střídal útok, což vyburcovalo naše chlapce, aby každý kdo šel do vody, podal ten nejlepší výkon. Nehrálo se zde na žádné individuality, ale předvedl se dokonalý týmový duch, který šel za výhrou. Po dramatickém závěru a náporu poláků tým české republiky jednobrankový náskok udržel a vyhrál tak první zápas 9:8. 

chropyne 2


V sobotním zápase se utkal náš tým s celkem Moldavska. Jelikož se na penzionu dlouho do noci slavil úspěch ze včerejšího utkání, tak se našim chlapcům moc do vody nechtělo. Prvních 7 minut se nepodařilo našim klukům pořádně vystřelit na bránu soupeře a bylo to tak znát i na výsledku, kdy nás tým Moldavska válcoval skórem 6:0. Do druhé čtvrtky nastoupil náš druhý útok, kterému se podařilo dát první gól. Od toho okamžiku se obraz hry výrazně změnil. Ve třetí čtvrtině jsme tak Moldavsko dohnali na rozdíl pouhých třech branek a dal se očekávat dramatický závěr, kdy se bude bojovat alespoň o remízu. To se ale bohužel ke smutku jak hráčů, tak i fanoušků nestalo a český tým nakonec prohrál 14:8. 

Druhý sobotní zápas, který se hrál v podvečerním čase, měl být dle ostatních zápasů pro český tým odpočinkovým, neboť tým Litvy byl na turnaji slabším článkem.  Od začátku zápasu tak držel náš tým taktovku pevně v rukou a nenechal nikoho na pochybách, že jde za co nejlepším výsledkem pro případ, že by o postup v boji o zlato rozhodovalo skóre. Konečný výsledek byl tedy 20:4 ve prospěch naší reprezentace. Výsledek mohl být ještě větší, ale v průběhu zápasu kdy bylo jednoznačné, že tento zápas je odpočinkový, se začala projevovat individualita, kde místo nahrávky na jistý gól někteří hráči raději stříleli z pozic, kde se góly nedávají.

Česko díky jedné prohře čekalo na výsledek zápasu Polsko – Moldavsko, kde se až v samotném závěru podařilo Moldavsku otočit zápas ve svůj prospěch a naše reprezentace si tak v nedělním zápase zahrála o zlato.

chropyne1

V krásném nedělním dopoledni se nejprve odehrál zápas o třetí místo, kde Polsko jednoznačně vyhrálo nad Litvou a získalo tak bronzovou medaili. Následně pak na řadu přišel všemi očekávaný souboj o zlato. Tým Moldavska si po předchozí jednoznačné výhře velmi věřil, že naši reprezentaci opět porazí a o to větší bylo překvapení, s jakou vervou naši nastoupili do zápasu. Od začátku to byl opět silný a velice disciplinovaný tým, který šel za zlatem a hned gólem v úvodu rozzářil úsměvy na tvářích českých fanoušků. Díky disciplíně a obětavosti na obou stranách byl po třech částech stav 4:4. Na všech hráčích byla znát únava a jen s vypětím všech sil se v posledních minutách podařilo úžasným zákrokem Moldavskému brankáři odvrátit gól, kdy střílel hráč domovského klubu STEPP PRAHA - Marcel Dvořák. Stav se tedy už do konce zápasu nezměnil a následovaly penalty kde štěstí stálo na straně české reprezentace a výsledkem 4:3 získaly ZLATO !!!!!!

pro stepp.cz Marcel Dvořák st.