V sobotu 13. 4. zahájili starší žáci boje o konečné umístění v jejich lize. První turnaj pořádal tým ze Strakonic, kterého se kromě domácích a Steppu zúčastnily zbylé týmy skupiny Kometa Brno a TJ Tábor. Na turnaj odjížděl Stepp v nekompletní sestavě, protože se někteří hráči zúčastnili mezinárodního turnaje v Žilině.


V prvním zápase se Steppáci utkali s týmem TJ Tábor, který byl pro Stepp do jisté míry velkou neznámou, protože se spolu oba celky v této sezóně neutkaly. I přes špatný nástup Steppu bylo jasné, že je lepším týmem a již od začátku Tábor prakticky nepustil do útoku. Velká síla Steppu pramenila z bojovnosti a nasazení jak hráčů, kteří začínali, tak od hráčů, kteří se dostali do hry až v průběhu zápasu. Tým k vítězství táhnul zejména Alex Mynář, který v zápase vstřelil 6 gólu.

V dalším zápase změřil Stepp síly s dalším týmem, se kterým se letos nesetkal, s týmem Fezko Strakonice „B“. Přestože jde o B-tým, Strakonice projevily svoji kvalitu, když v prvním zápase porazily celkem s přehledem Kometu Brno. Zápas se Strakonicemi byl hned od začátku plavecky náročný a do půlky i velmi vyrovnaný. Steppáci věděli, že nebezpečí od Strakonic hrozí hlavně z jejich levé strany, tu však pokryli a v cestě k vítězství jim nic nebránilo.

V posledním zápase hrál Stepp s Kometou Brno, se kterou v základní části dvakrát vyhrál a dvakrát prohrál, což napovídalo, že zápas bude velmi vyrovnaný. Stepp navíc nastupoval do zápasu bez trenéra, kterého zastoupila hráčka ženského áčka Bára Bradáčová. Hráči Steppu  dodržovali stanovenou taktiku a díky ní měli na hřišti znatelnou převahu, zápas jim bohužel nevycházel střelecky, takže nakonec vyhráli pouze o gól 7:6.

Na turnaji se střelecky nejvíce dařilo kapitánovi Jindrovi Ciprovi, který ve třech zápasech vstřelil 13 gólů, pochvalu zaslouží i gólman Honza Fiala, který svůj výkon završil chycenou penaltou.

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR