Stepp Praha se po dramatické semifinálové sérii s Kometou Brno dokázal kvalifikovat do samotného finále první ligy mužů. V něm se střetnou s loňským mistrem KVP Přerov. O steppáckém postupu musel rozhodnout až penaltový rozstřel. V zápasech tým posílil Richard Zubal, který nahradil v sestavě Štěpána Rezka, který dostal v druhém zápase s Brnem distanc na tři zápasy. K týmu se připojil také dorostenec Marcel Dvořák, který v posledních týdnech nemohl hrát kvůli zranění ruky.

 

sexysteppaci

 

21.4.2018    
 STEPP Praha - Kometa Brno   3-8   
  (1:1 / 0:3 / 2:2 / 0:2)  
  zápis o utkání  
     střelci branek:
  • Vološčuk M. - 2
  • Zubaľ R. - 1

V prvním zápase se dařilo již od začátku daleko lépe Kometě Brno. Steppáci se téměř nedostali do útoku, kde jim chyběla agresivita a průbojnost. Ani střely se Steppu nedařily přesně umisťovat a ty, které měly alespoň nějaký potenciál, zachytil pohodlně brankář Brna Šulc. Týmu Brna se toho v útoku také moc nepodařilo, ale zajisté byl daleko nebezpečnější, hrálo blíže u steppácké branky a z toho pramenilo konečných 8 vstřelených branek. Steppáci naopak své ojedinělé velké šance spálili a do dalších se nedostali. Brno tak nakonec zaslouženě vyhrálo pětigólovým rozdílem.

 

22.4.2018    
STEPP Praha - Kometa Brno  7-4 - 5-4p   
  (3:0 / 3:0 / 0:1 / 1:3)  
  zápis o utkání  
     střelci branek:
  • Tomčík M. - 2 + 1p
  • Zubaľ R. - 2 + 2p
  • Sojka P. - 2
  • Mynář A. - 1
  • Vološčuk M. - 2p

Ve druhém zápase Steppáci nastoupili do hry přímo pohádkově a svou aktivitou v útoku zaskočili nejen brněnské hráče, ale i diváky na tribunách. V zápase se Steppáci rychle dostali do vedení 3:0 a postupně svůj náskok ještě navyšovali. Steppáci naštěstí prolomili střeleckou smůlu z prvního zápasu a tentokrát to do brněnské brány létalo jedna radost. Celý tým dokázal hrát daleko lépe v útoku a ukazovat zodpovědnou zónu v obraně, kterou držel v chodu skvěle chytající Šimon Hruškovič. V polovině zápasu vedli Steppáci už 6:0 a vedení kontrolovali až do konce zápasu. Dočkali se tak penalt, ve kterých se jim podařilo udržet nervy na uzdě a zvítězit v rozstřelu 5:4. Jak Richard Zubaľ tak i Michal Vološčuk proměnili oba své pokutové hody a naopak Kometě se dvě penalty v druhém kole mezi tři tyče nevešly. 

 

Hráči Steppu následně propukli ve velké nadšení a šlo se oslavovat. Steppáci si na konci května zahrají o zlaté medaile proti obhájci tituli KVP Přerov, který si v semifinále poradil s pražskou Slávií a porazil ji 3:1 na zápasy. Naši muži budou v zápase sice outsidery, ale udělají vše proto, aby byli na konci sezóny ověnčeni zlatými medailemi. K velkému úspěchu tohoto mladého týmu výrazně pomohla i podpora věrných fanoušků, kterým alespoň touto cestou celý mužský tým děkuje za úžasnou kulisu u víkendových zápasů. Zároveň, jakožto tým první ligy, doufáme, že přijdete tým podpořit i na první dvojzápas finálové série v Podolí, který se uskuteční o víkendu 26.-27. května. Následující víkend (2.-3. června) čeká Steppáky odveta v Přerově. 

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR