Muže A čekal v sobotu 10. března tým  TH Leipzig. Steppáci mají ve zvyku Lipsko porážet, ale moc dobře věděli že z žádného německého města se body nevozí zadarmo.

 

10.3.2018    
 TH Leipzig - Stepp  7-9  
  (3:3 / 0:1 / 2:2 / 2:3)  
  zápis o utkání  
     střelci branek:
  • Kostelník T. - 4
  • Procházka I. - 2
  • Mandrepa I. - 1
  • Zubal R. - 1
  • Cussotto C. - 1

 

Muži A se vypravili do Lipska, za jedním z nejslabších soupeřů ve 2. německé lize, ve velmi oslabené sestavě. Trenér Krivokapič se musel obejít bez takových hráčů jakými jsou Štěpán Rezek, Tomáš Petr, nebo brankářská jednička Martin Januš. Do sestavy se tak dostali hned čtyři hráči narozeni po roce 2000. Jmenovitě Heller, Anfilov, Dvořák a Fediuk.
Začátek utkání Steppáci zaspali a inkasovali dva rychlé góly. Na úvod utkání nemohlo Stepp potkat nic horšího, než slepené góly proti houževnatě bránícímu soupeři. Steppáci ale ukázali svoji vítěznou mentalitu a začali domácí tým přehrávat. Ještě v první čtvrtině se podařilo srovnat stav utkání.

Po zbytek zápasu byl Stepp lepším týmem ale Lipsko dávalo hostům lekce z produktivity. Steppáci byli v útoku velmi kreativní co se  promrhání brankových příležitostí týče. V ofenzivě se nejvíce prosazoval zkušený Igor Procházka a střelec Tomáš Kostelník.

Slova chvály si po zápase vyslechl brankář Fediuk. Navzdory nízkému věku působil velmi sebejistě a zlikvidoval několik nebezpěčných střel soupeře. Steppáci si nakonec z Lipska odvezli dva body za výhru 9:7.

 

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR