stepan 04Dlouholetá opora mužského áčka Štěpán Rezek si ve svých 24 letech zahraje již druhou profesionální ligu vodního póla. Po slovenské lize, kde s Hornets Košice získal slovenský titul a zahrál si Ligu mistrů, ho v letošní sezóně čeká německá nejvyšší soutěž. SVV Plauen, vítěz druhé ligy a velký soupeř Steppu, uspěl v baráži o německou nejvyšší soutěž a jako svou posilu si vybral právě Štěpána. Ten na nabídku přistoupil a od září se stal hráčem Plavna a čekají ho náročné zápasy v 1.německé lize.
Steppácké áčko tak do další sezóny bude nastupovat bez své tradiční opory a bude citelně oslabeno.

 Jak vlastně k tvému přestupu došlo?
O prázdninách mi zničehonic přišla SMS od reprezentačního gólmana Vladimíra Šrajera, který se  s hráči Plauenu delší dobu dobře zná. Z počátku mi Vláďa dělal prostředníka s Plavnem. V půlce srpna jsem pak byl v Plavně na přátelském turnaji, kde jsem se dohodl na bližších podmínkách a v podstatě spečetil přestup.

stepan 02Absolvoval jsi  dvoutýdenní přípravný kemp v Plavně, jaké z něj máš dojmy a zážitky?
Velmi příjemné, měl jsem dva týdny času na to věnovat naplno pouze vodnímu pólu. V Plavně jsem trénoval každý den, někdy i dvoufázově. Některé dny byly dosti namáhavé, protože jsem absovloval dvouhodinový ranní trénink a poté následovali tři hodiny večer. Kromě sportu jsem s přítelkyní poznával město a jeho okolí. Pobyt se tedy podařil jak po sportovní stránce tak i kulturní.

Dva roky jsi hrál za  jejich největšího soupeře v lize i poháru, jak tě přijali hráči?
 Naprosto bezvadně. Hráči a realizační tým SVV Plauen totiž nebere Stepp jako úhlavního nepřítele, nad kterým musí za každou cenu zvítězit, ale jako respektovaného soupeře, se kterým hraje dobré zápasy. Samozřejmě jsme probírali zápasy Steppu a Plavna a shodli jsme se, že si je obě strany užili. Hráči se také zajímali o situaci Steppu a jeho celkové fungování.

Je v týmu ještě někdo z ciziny?
 V týmu jsou kromě mě ještě dva cizinci. Maďar Peter, který má zkušenosti s nejvyšší maďarskou ligou a mladý Dán Kevin. Oba budou v Plavně přes sezónu žít.

Co tvoje němčina? Vystačíš si s angličtinou?
 Německy neumím a nikdy jsem se ji ani neučil, v týmu se se všemi domlouvám anglicky. Myslím, že v komunikaci problém není.

Jaké jsou tvoje pocity před sezónou, bude pro tebe osobně Bundesliga těžší než 2.německá/česká/slovenská?
Určitě bude bundesliga o mnoho těžší než 2. německá liga, o české lize ani nemluvě, v lize totiž působí profesionální a poloprofesionální týmy. V porovnáním se slovenskou ligou bude asi lepší německá budesliga, jak v počtu účastníků, kvalitě týmů či přístupu týmu. Nicméně znám slovenskou ligu z roku 2009, je možné, že se už od té doby změnila.

stepan 03Jaké jsou cíle Plavna v lize? A jaké jsou tvoje cíle?
 Popravdě řečeno nevím, Plavno si splnilo svůj cíl a myslím, že každý bod a dobrý zápas bude považován za úspěch.

Mohl bys porovnat Košice a Plavno (týmy, přípravu…)?
 Pokud porovnám Košice v době, kdy jsem tam hrál, a současný tým Plavna, tak rozdíl je obrovský. Košice byly v té době zcela profesionální tým, kde působyla řada slovenských reprezentatů a jediným přijatelným výsledkem byla výhra, v tu dobu bylo prakticky jasné, že ligu vyhrajeme. Naproti tomu Plavno je na začátkem sezóny prakticky ousiderem, který může ostatní týmy překvapit.
Rozdíl je i v profesionalitě obou týmu, jak už jsem se zmínil, Košice byly plně profesionální a trénovalo se pakticky v plném počtu dvakrát denně. V Plavně všichni buď pracují, nebo jsou studenty, trénují tedy kdy mohou ve volném čase.

Jak se na to tváří tvoje přítelkyně/rodina?
Moje (pólistická) rodina mi přestup samozřejmě přeje a chce abych si angažmá v bundeslize hlavně užil. Přítelkyně mě v přestupu také podpořila, navíc se mnou strávila více než týden v Plavně, kde jsem absolvoval přípravu.

Jak na to reagovali tvoji spoluhráči?
Spoluhráči mi to doufám všichni přáli, pouze od Igora Procházky jsem vyslechl několikaminutovou analýzu celé situace :-) , nicméně mi ale přestup stejně jako zbytek týmu přeje. Celému týmu za to velmi děkuji.
Také dále zůstavám trenérem steppáckého dorostu, jen to pro mě bude časově poněkud náročnější :-) .

 Štěpánovi celý Stepp přeje hodně štěstí a všichni doufají, že se mu sezóna vydaří a bude dobře reprezentovat svůj mateřský klub.

svv plauen

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR