Dramatické utkání viděla zaplněná hala v Drážďanech. O vítězi vyrovnaného utkání, kdy ani jeden z týmů nevedl víc jak o dvě branky, nakonec rozhodovalo posledních 20 vteřin utkání. Drážďany v posledním útoku zápasu získaly přesilovou hru, trenér si vzal time-out a fanoušci hnali své hráče k vyrovnání. Steppáky ale nic z toho nerozhodilo, oslabení ubránili a mohli slavit důležité vítězství 11-10.

dresden

8.2.2014 SGW Dresden - Stepp
10-11 (4-3 / 2-4 / 3-1 / 1-3)
      zápis o utkání
     

střelci branek:

  • Petr T. - 3
  • Zubal R. - 3
  • Tomčík M. - 2
  • Vološčuk M. - 2
  • Procházka I. - 1
 

 Steppáci při příjezdu do Drážďan tušili, že je nečeká lehké utkání, ale na takové drama, které při utkání nastalo, myslel asi malkdo z nich.
Utkání lépe začali domácí, kteří v útoku těžili hlavně z výborné hry centra, díky které získali, náskok 3-1. Steppáky drželo va hře stoprocentní proměňování přesilových her (3/3), první čtvrtina tak skončila těsným vedením domácích 4-3.
Ve druhé čtvrtině Steppáci přidali plavecky a rychlé útoky jim pomohli k získání vedení 7-6, když v obraně měli stále problém hlavně se hrou na centru domácích.
Ve třetí čtvrtině se hra přelévala z jedné strany na druhou, hra byla velmi vyrovnaná, ale branky dávali hlavně domácí, před poslední čtvrtinou získali vedení zpět (9-8).
Do poslední čtvrtiny nastoupili Steppáci s odhodláním odvézt si dva body. Plavecky začali být lepší než soupeř a tato aktivita se vyplatila, tři branky v řadě vrátili vedení zpět. Domácí se ale nevzdali a dál bojovali, dvě minuty před koncem snížil na rozdíl jedné branky, když poprvé v této čtvrtině udělali Steppáci chybu při zónovém bránění a dovolili centrovi skórovat. 21 vteřin před koncem domácí vybojovali přesilovou hru a napětí vrcholilo, po time outu ale díky dobré obraně Steppu nezískali dobrou střeleckou příležitost a střelba z pravého křídla do připravené obrany byla neúspěšná. Stepp tak získal důležité body za těsnou výhru 11-10.

Zajímavostí utkání byl start dvou nováčků v barvách Steppu, kteří se zapojili velmi dobře. Sergej Simoněnko sice branku nedal, ale byl platným hráčem týmu. Marek Tomčík, nejen že dal dvě branky, ale také dokázal vybojovat pokutový hod.

 

       

 
 

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR