V Brandenburgu letos Stepp dva zápasy prohrál - nejprve v lize a potom i ve čtvrtfinále Poháru. Steppáci, ale po vítězství v Magdeburgu odjíždeli do Brandenburgu s cílem porvat se o vítězství a zachování naděje na první místo v tabulce. Naopak domácí v minulém utkání porazili Drážďany pouze o jednu branku a tím potvrdili jarní úpadek formy. Stepp v napínavém a vyrovnaném utkání ani jednou neprohrával a zaslouženě zvítezil o dvě branky 9-7.

brandenburg

 

3.5.2014 SGW Brandenburg - Stepp
7-9 (2-3 / 2-2 / 1-1 / 2-3)
      zápis o utkání
     

střelci branek:

  • Petr T. - 3
  • Zubal R. - 2
  • Berec M. - 1
  • Chromčík T. - 1
  • Karabut Vi. - 1
  • Procházka I. - 1
 

 Oba dva týmy věděly, že tento zápas může rozhodnout konečné pořadí v lize a také k tomu podle toho nastoupili. Zaplněná a bouřící hala v Brandenburgu viděla nádherné a napínavé utkání, kde se krásné akce střídaly s těžko uvěřitelnými chybami.
Do utkání vstoupili lépe hosté, v polovině čtvrtiny vedli po pěkných střelách z dálky 2-0, ale poté přišly vyloučení v obranách obou týmů a skóre se díky tomu střídavě navyšovalo na obou stranách. Domácím přesilovky vycházely skvěle, v první polovině všechny čtyři branky padly v přesilových hrách. Steppáci ale naštěstí vyloučení domácích také trestali brankami a v polovině utkání tak vedli o jednu branku.
Třetí čtvrtina se nesla ve znamení ztrát balónů, útočných faulů a také neproměněných přesilovek. Přesto Steppáci jednobrankový náskok udrželi, když dokázali, stejně jako domácí, jednu z přesilových her využít.
V poslení čtvrtině zahájili domácí zoufalý tlak v útoku a díky individuálním akcím se jim dařilo skórovat a dorovnávat stav utkání. Stepp ale vždy odpověděl také brankou a vedení tak udržoval na své straně. Sedm sekund před koncem utkání si při steppáckém držení míče vzal trenér hostů time out (taktická varianta při prohrávání o branku), za což byl potrestán pokutovým hodem. Stepp nepřipustil žádné drama a penaltu proměnil, tak se až v samotném závěru utkání rozhodlo o vítězi tohoto veledůležitého utkání.

 

       

 
 

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR