pv01Na začátku loňské sezóny se Peter Valovič stal hlavním trenérem mužského áčka. S mužstvem sice vypadl ve čtvrtfinále Německého poháru, ale v lize naopak slavil o to cennější triumf. Rozhovor o nadcházející sezóně naleznete v tomto článku.

stepp.cz: minulá sezóna byla velmi úspěšná, jaké jsou cíle pro tu následující?
P.V.: Ano, minulý rok se nám poprvé povedlo zvítězit ve druhé německé lize, což byl pro náš klub a naše kluky velký úspěch. Pro tento rok si musíme klást ty nejvyšší cíle a to je obhajoba titulu. Chceme dokázat, že náš úspěch nebyl náhoda. Tento rok se na nás budete chtít každé mužstvo vytáhnout a porazit nás, takže věřím, že neusneme na vavřínech a přistoupíme k této sezóně se 100% nasazením, ale i pokorou. Minulý rok se nám nepovedlo postoupit v neměckém poháru tak daleko, jak bychom si přáli, takže to chceme určitě napravit. Tento rok se zúčastníme i Českého poháru, kde se budeme snažit o co nejlepší výsledek.

stepp.cz: jako každý rok, i nyní se mění soupiska mužstva?
P.V.:Soupiska se mění jen minimálně, proto by to nemělo ovlivnit sehranost týmu. Bohužel jsme se tento rok museli rozloučit s Vitalyim Karabutem,který odešel pracovně do zahraničí a byl velkou součástí úspěchu, za což mu chceme poděkovat a hlavně popřát vše dobré do budoucna. Na druhé straně máme nového hráče ze slovenska Andreja Horáčika, který, jak věříme, velice dobře zapadne do našeho týmu. Poslední posilou je Ondra Šimek na postu brankáře ze Slávie Praha. Je to mladý, talentovaný hráč, který pro nás bude posilou.

stepp.cz: herní projev týmu se asi moc měnit nebude, na co se v přípravě zaměříš?
P.V.:S herním projevem jsem byl minulý rok spokojený. Chceme hrát moderní, fyzické a rychlé vodní pólo, takže se budeme zaměřovat hlavně na kondici. Chceme být plavecky velice dobře připraveni, ale naši kluci musí být fyzicky silní na souboje, kterých se v průběhu zápasu odehrává nespočet. Také se zaměříme na nácvik různých herních situací.

pv02

stepp.cz: příprava týmu probíhá podle plánu, nebojíš se „mistrovské kocoviny“?
P.V.:Popravdě z toho obavu nemám. Z týmu cítim velké odhodlání úspěch zopakovat a užít si co nejvíc vítězných zápasů co se odráží na účastí i nasazení na tréningu. Navíc máme v týmu zkušené hráče, kteří vědí co nás tento rok čeká. V poslední řadě je na trenérovi této " kocovině " zamezit. Kdo by nechtěl trénovat naplno nebo by si myslel, že je něco víc tak u nás nemá místo. Opakuju ale,že z toho obavu nemám protože tady màme skvělou partu a táhneme za jeden provaz. Spolu vyhráváme a prohráváme. Jinak to ani nejde a bez toho nemůžete být úspěšní.

stepp.cz: čekají družstvo nějaká přípravná utkání/turnaje?
P.V.:Přípravných zápasů bude méně kvůli kolizi termínů. V blízké budoucnosti bychom rádi odehráli dva přípravné zápasy s družstvem Hradce Králové. Minulý rok jsme odehráli v průběhu sezony několik tréningových utkání s týmem Slávie Praha, v čemž bychom rádi pokračovali. Zdá se, že to prospělo oboum mužstvům, protože tým Slávie se stal mistrem české ligy, k čemuž jim gratulujeme. Po novém roce se nám rýsuje možnost odehrát pár zápasů v Maďarsku, což by byl pro naše kluky velký zážitek, protože maďarské pólo je jedním z nejlepších na světe.

P.V.:stepp.cz: v lize ubyl jeden soupeř (SG Neuköln), ale dva přibyli (Schöneberg Berlin a juniorský výběr). Jak hodnotíš rozšíření počtu účastníků?
 Rozšíření soutěže beru pozitivně, protože odehrajeme víc utkání, změříme síly s novými soupeři a taky se budeme moci ukázat vícekrát doma našim fanouškům, kterým bychom chtěli moc poděkovat za vytvoření skvělé atmosféry na každém zápase.

pv04

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR