Stepp Praha po loňském úspěchu v lize, uspěl také na poli diplomatickém. Za poslední tři sezóny náš klub odehrál pouze část svých domácích zápasů na bazénu v Podolí. Důvodem je skutečnost, že Stepp je hostem v německé 2. lize, což znamená, že německé kluby nemají povinnost hrát v Praze, tj. mohou se rozhodnout oba vzájemné zápasy odehrát na svém bazénu. Proto například loni Stepp odehrál v Praze pouhá čtyři domácí utkání. V nadcházející sezóně to ale bude devět utkání! Fanoušci Steppu a přátelé dobrého vodního póla tak budou mít dvojnásobnou možnost vidět muže v německé lize.

Velký dík za tento pozitivní vývoj patří především organizačnímu pracovníku Steppu Barboře Procházkové, která dokázala vyjednat s východoněmeckým svazem a účastníky ligy, že od této sezóny všechny kluby přijedou hrát do Prahy. Je také nutné ocenit vstřícný přístup německých klubů vůči Steppu a skutečnost, že velmi dobře pochopily, jak důležité je pro náš klub a fanoušky, abychom mohli hrát v Praze a tím přispět k popularizaci vodního póla v našem městě a celé České republice. 

A jaké jsou další novinky 2. německé ligy v následující sezóně? Ubylo sice  družstvo SG Neukölln Berlin, ale naopak dva týmy přibudou. Jedná se o navrátilce do ligy SG Schöneberg Berlin a juniorský výběr východoněmecké skupiny, který se bude skládat z mladých hráčů (ročníky 1997 a mladší) prvoligových klubů Spandau 04 Berlin, OSC Potsdam, SG Neukölln a SVV Plauen.

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR