Mužské áčko čekalo druhé kolo východoněmecké ligy. Soupeřem jim byl HSG TH Liepzig, který v prvním kole porazil WU Magdeburg 9:8 (v minulé sezóně třetí tým ligy). Steppáci proto k zápasu před domácím publikem přistupovali obezřetně a k soupeři s respektem, protože hráči z Lipska mají dlouhodobě lepší a lepší výsledky a jsou schopni porážet i týmy z čela ligové tabulky.

 

29.11.2014   Stepp Praha - HSG TH Liepzig 
20-5  (6:0 / 5:0 / 6:3 / 3:2)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

  • Petr T. - 4
  • Zubal R. - 4
  • Tomčík M.. - 3
  • Simonenko S. - 2
  • Berec M. - 2
  • Procházka I. - 2
  • Šimek J. - 2
  • Vološčuk M. - 1
 

 Steppáci do zápasu nastoupili s osobní obranou, díky které v prvním kole otočili vývoj utkání v Drážďanech.

Hned z prvního útoku se steppákům podařilo otevřít skóre utkání a ujali se tak vedení. Teď byla řada na Lipsku, které ale bylo zaskočeno steppáckou osobní obranou. Ze začátku se proto hráči Lipska snažili stavět centra se slabšími hráči z křídel, ale i na to byli steppáci připraveni a byli schopni rychle přejít do zónové obrany a pomoc tak svým obráncům. Na tyto rychlé změny v obraně nebylo HSG TH Liepzig schopno najít účinný recept a tak se Steppu dařilo poměrně snadno z protiútoků a přesilových her zvyšovat svůj náskok.

V polovině zápasu bylo téměř rozhodnuto, Stepp Praha vedl nad HSG TH Liepzig 11:0. 

Ve druhé polovině si připsala i svůj první start ve východoněmecké lize posila z pražské Slávie brankář Ondřej Šimek.

Steppáci zápas dokončili v pohodovém duchu a tempu jako v první polovině utkání. Jen v obraně trošku polevili a tak první střela na střídajícího brankáře byla z penalty. Celkově šlo na steppáckou branku ve druhé polovině utkání mnohem více střel a tak si hráči z Lipska mohli alespoň trošku spravit náladu pěti góly, které se jim podařilo vstřelit do steppácké branky. 

Konečný výsledek zápasu byl velikým překvapení, protože se očekávalo mnohem vyrovnanější utkání. Věříme, že tento zápas steppákům posílí sebevědomí do dalších, těžších, utkání východoněmecké ligy a podaří se jim opět dojít k titulu. 

       
Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR