Steppáci poprvé za své působení v německých soutěžích porazili družstvo z Plavna. A nebyla to vůbec jednoduchá výhra. Fanoušci viděli velmi dramatické a bojovné utkání, kde si soupeři nic nedarovali a nikdo nechtěl prohrát. Steppáci chtěli ukázat, že dokáží hrát vyrovnaně i proti bundesligovým hráčům a hosté chtěli potvrdit roli favorita utkání. Vyrovnané utkání nakonec rozhodovala až poslední minuta, ve které padly tři branky. Štastnější byli právě domácí, kteří brankou v posledních vteřinách utkání rozhodli o těsné výhře nad SVV Plauen II 9-8.

160319 plauenfoto J.Osond

 

19.2.2016   Stepp - SVV Plauen II
9-8  (3:2 / 1:2 / 4:2 / 1:2)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

  • Vukičević P. - 3
  • Petr T. - 3
  • Vološčuk M. - 1
  • Zubaľ R. - 1
  • Tomčík M. - 1
 

 Hosté se po minutě a půl ujali vedení pěknou střelou ze střední vzdálenosti, ale bylo to jejich poslední vedení v utkání. Domácí se nezalekli a rychle odpověděli podobnou trefou. Následně využili přesilovou hru a šli do vedení. Dvoubrankový náskok jim zajistila opět střela ze střední vzdálenosti. Dvoubrankový náskok ale do konce čtvrtiny nevydržel, hosté 15 vteřin před koncem čtvrtiny získali pokutový hod a ten proměnili.
Ve druhé čtvrtině se Steppáci dlouho nemohli prosadit přes zónovou obranu soupeře a branku vstřelili až po pěti minutách hry. Naštěstí steppácká obrana fugnovala podobně dobře, takže hosté se prosadili dokonce až po šesti minutách. V poslední minutě čtvrtiny opět padla branka, dali ji hosté, když potrestali vyloučení domácích. V polovině utkání byl tedy stav srovnaný na 4-4.
Druhou polovinu utkání začali domácí výborně, díky dvěma rychlým přečíslením získali dvoubrankové vedení. Hosté ale opět dokázali vyrovnat, když i oni dokázali, že plavecky nejsou špatně připraveni a rychlé útoky dokáží úspěšně zakončit. Vyrovnání stavu domácí nesrazilo na kolena, naopak v poslední minutě dvakrát skórovali a zvlášť branka v poslední vteřině čtvrtiny, kterou vstřelil R.Zubaľ z poloviny hřiště naznačila, kdo v utkání bude mít více štěstí.
V průběhu poslední čtvrtiny se hra poněkud uklidnila a hráči hráli velmi opatrně, oba týmy získali dvě přesilové hry, ale branka z nich nepadla ani jedna a domácí tak dál drželi  dvoubrankový náskok. Dvě minuty před koncem získali domácí výhodu pokutového hodu a možnost nadějného náskoku tří branek. Steppácký kapitán T.Petr ale bohužel nedokázal penaltu proměnit a o minutu později mohl sledovat jak hosté pokutový hod proměňují a stahují skóre na rozdíl jedné branky. 17 vteřin před koncem utkání se hostům podařilo tečovanou střelou vyrovnat na 8-8 a zdálo se, že Stepp letos poprvé doma nevyhraje. Po rozehrání ale díky rychlému a aktivnímu naplavání před branku hostující obrana zazmatkovala a nechala chvíli volného P.Vukičeviće na levém křídle a ten díky nádhernému lobu přehodil zkoprnělou hostující obranu a brankáře a pět vteřin před koncem utkání zařídil výhru domácích 9-8.

       
Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR