V sobotu 6. listopadu se po sedmi letech vrátil náš mužský tým zpět do nejvyšší české soutěže. Ve velmi obměněném kádru se Steppáci měli utkat ráno s Hradcem Králové a večer s vicemistry Komety Brno.

 

5.11.2016   STEPP - TJ Slavia Hradec Králové 
12-7  (3:0 / 2:1 / 3:1 / 4:5)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Rezek Š. - 5
 • Vološčuk M. - 2
 • Holý S. - 2
 • Dvořák M. - 1
 • Sojka P. - 1
 • Mynář A. - 1
 

V úvodním zápase byl tým Steppu Praha favoritem a na nic jiného než na dva body náš tým nezamýšlel. Už od začátku měli Steppáci průběh zápasu ve svých rukou. Hned v první čtvrtině totiž Steppáci dokázali svou sílu a první góly přidali zkušení hráči Rezek, Holý a Vološčuk. Od druhé čtvrtiny přehrávali Steppáci Hradec hlavně po plavecké stránce a velmi často se dostávali do přesilovek. V zápase se nejvíce prosazoval Štěpán Rezek díky hrubé síle. Gólově však přispěli i hráči dorostenců a to jmenovitě Mynář, Sojka a nejmladší hráč týmu Dvořák. V poslední čtvrtině už Steppáci bohužel působili trochu laxně a Hradci se podařilo vstřelit několik branek. Steppáci už měli ale velký náskok a výhru si pohlídali.

       

 

5.11.2016  STEPP - Kometa Brno 
11-12  (1:1 / 2:2 / 2:3 / 6:6)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Rezek Š. - 4
 • Margita V. - 3
 • Mynář A. - 2
 • Grafek J. - 1
 • Sojka P. - 1
 

Večerní zápas byl pro tento tým opravdový test. Čekal na ně totiž vicemistr loňské sezóny Kometa Brno. Brněnský tým byl sice jasným favoritem, ale jak zkušenější, tak i mladší Steppáci se rozhodně nezalekli. Díky organizované zóně Steppáci eliminovali góly Brna na minimum a již od začátku bylo k vidění velmi vyrovnané utkání. Díky dobré obraně obou týmů padly v první polovině utkání na obou stranách pouze 3 góly. V začátku zápasu podrželi Steppáky znovu zkušenější hráči Rezek a kapitán Margita. Po změně stran se však v útoku prosazovali i mladší hráči. Kritická byla hlavně poslední čtvrtina zápasu. Začalo totiž padat více gólů a Kometě začalo téci do bot. V poslední čtvrtině se opět ukázala síla našich mladších hráčů. Dva krásné góly z dálky přidali nejdříve Sojka a Mynář. Z přesilovek se pak prosadili steppáčtí leváci Grafek a znovu Mynář. Vyrovnaná bitva ke konci vypadala na remízu, ale v poslední sekundě se Brnu bohužel podařilo vsítit výherní gól.

       

 I přes smolnou prohru ve druhém zápase je pro Stepp tento turnaj velmi dobrou vizitkou. Nová sestava dokázala povinně vyhrát s Hradcem a pořádně potrápili i jeden z nejsilnějších celků ČR. Velké díky patří samozřejmě i fanouškům, které bylo slyšet a hnali naše hráče kupředu. Do budoucna se tedy určitě můžeme těšit na další zajímavé zápasy. Příští kolo se navíc hraje již za dva týdny!

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR