info@stepp.cz
previous arrow
next arrow
Slider

Aktuálně hrajeme

Žádné události

Muži a ženy Steppu odehráli klubové turnaje EU Nations

Stepp Praha v září reprezentoval ČR na dvou mezinárodních klubových turnajích EU Nations, kde ženský tým obsadil sedmé a mužský tým třetí místo. 

 20181011 eunationsmuzi1

I když název EU Nations napovídá spíše tomu, že mezi sebou soupeří pouze národy z Evropy, pravidelně se turnajů účastní i pólisti a pólistky ze zemí mimo starý kontinent. Letos tak turnaj mužů ovládl severoamerický tým Los Angeles AC, který svou úrovní výrazně převyšoval zbytek zúčastněných. Celkem se turnaje zúčastnilo deset týmů: Stepp Praha (CZE), Cheltenham SWPC (za IRL), Los Angeles AC (USA), Solihull WP (ENG), ASV Wien (AUT), Slagelse SK (DEN), Antwerpse WP (BEL), WPC Zaibas Elektrenai (LIT), KVP Piešťany (SVK) and Jarfalla VP (SWE). Domácí Stepp Praha skončil na druhém místě skupiny B. Ve skupině náš tým postupně porazil dánský celek Slagelse SK (9:8), litevský klub WPC Zaigas Elektrenai (11:7) a rakouské zástupce z týmu ASV Wien (13:10). V posledním zápase o 1. místo skupiny, proti anglickému týmu Solihull WP, ale Steppáci vyhrát nezvládli a po výsledku 10:8 se z postupu do finále radoval mistr anglické ligy.

 V boji o bronzové medaile Stepp čekal nakonec další anglický tým - Cheltenham SWPC. Domácí tým byl i přes četná vyloučení ale nakonec úspěšnější a vyhrál 17:13. Steppáci totiž výrazně ovládli zejména druhou polovinu utkání, kterou vyhráli 10:5. Z mužského týmu na turnaji nejvíce zářil Tomáš Kostelník, který se k týmu připojil v loňské sezóně a hned výrazně dopomohl k dalšímu titulu v druhé východoněmecké lize. Na EU Nations se dokonce stal nejlepším střelcem turnaje. V průběhu pěti zápasů vstřelil celkem 25 branek.

 

20181011eunationszeny1

 

Ženského turnaje, který se konal o týden později, se účastnilo dohromady osm týmů: Stepp Praha (CZE), Red Star Belgrade (SRB), Turun Uimarit (FIN), PVK Vrútky (SVK), City of Liverpool WP (ENG), Tommerup SK (DEN), City of Coventry (za IRL) a Jarfalla VP (SWE). Steppačky ve skupině vyhrát nedokázali a ve tvrdých zápasech postupně podlehly Red Star Belgrade (9:15), City of Liverpool WP (6:15) a švédské Jarfalle (6:13). Kvůli nepříznivým výsledkům ze skupinové fáze byl náš tým nasazen do play-off o 5. místo, kde je čekaly Slovenky z PVK Vrútky.

 Mladý slovenský tým plný energie zápas zaslouženě ovládl a i přes snahu steppaček zvítězil 13:8. Našim hráčkám tak nezbývalo, než se pokusit o výhru alespoň v posledním zápase, ve kterém je čekal dánský klub Tommerup SK. Proti tomuto soupeři naše ženy podaly soustředěný a týmový výkon a v utkání postupně získávali převahu. Zápas nakonec skončil vcelku jasným výsledkem 10:4 pro Steppačky. Celý turnaj zakončilo anglické finále mezi týmy Coventry a Liverpoolem. I přes brzké vedení Coventry zvládly hráčky Liverpoolu s postupem času obrátit vývoj zápasu ve svůj prospěch a zvítězit 9:5.

 

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.