Dvě berlínské výhry v přímém boji o druhé místo

Stepp odjížděl do Berlína s jasným úkolem - dvakrát vyhrát a zbavit se tak jednoho z přímých konkurentů v boji o konečné druhé místo v lize. Díky dobrým výkonům v obraně, nečekaně dobré střelbě a skvělé podpoře fanoušků jak z Prahy tak fanklubu z Chemnitzu, měly zápasy překvapivě jasný průběh a Steppu se podařilo porazit SG Neukölln 15:5 a 15:7.

12051222-neukolln

13.05.2012 SG Neukölln - Stepp Praha 5-15 (0-2 / 1-5 / 2-5 / 2-3)

• Procházka I. - 1
  V silném ledovém větru nastupovali Steppáci do prvního víkendového utkání, ale přesto jim přechod z haly do venkovního bazénu příliš nevadil.
První čtvrtina probíhala v opatrném zkoumání soupeřů, ale její druhá půle nakonec rozhodla o celém utkání. Neukölln nejprve neproměnil pokutový hod a z protiútoku inkasoval. Poté měli domácí výhodu přesilové hry, tu neproměnili a naopak z rychlého protiútoku opět inkasovali branku.
Stepp se tímto uklidnil, pokračoval ve výborném zónovém bránění, dařilo se mu proměňovat rychlá přečíslení a ve druhé čtvrtině jen navyšoval náskok.
Překvapení domácí se z toho průběhu nedokázali již vzpamatovat a v průběhu druhé půle se snažili pouze korigovat výsledek.

13.05.2012 SG Neukölln - Stepp Praha 7-15 (0-4 / 3-5 / 1-3 / 3-3)

• Rezek Š. - 1
  Do nedělního utkání nasadil Neukölln nového brankáře, ale na obraze hry se prakticky nic nezměnilo.
Utkání bylo z obou stran velmi plavecké, Steppu se ale zadařila zónová obrana a hlavně střelba. Steppáci stříleli ze všech možných pozic a nádhernými trefami hned od začátku navyšovali skóre zápasu.
Neuköllnu se podařilo skórovat až v polovině druhé čtvrtiny za stavu 0-8. To samozřejmě na obrat v utkání bylo již velmi pozdě a tak Stepp zvládl i druhé utkání velmi dobře s konečným osmibrankovým náskokem.