previous arrow
next arrow
Slider

Muži zcela ovládli utkání v Chemnitzu

Muži do Chemnitzu odjeli bez několika hráčů základní sestavy a také bez trenéra G.Krivokapiće. Na lavičku usedl P.Valovič, který tým vedl několik sezón a hráče dobře zná. Tým staronového trenéra příliš netrápil - v utkání s outsiderem jasně dominoval. Zejména na hráčích z lavičky byla vidět velká chuť ke hře, P.Sojka vstřelil čtyři branky a J.Závodský tři. Steppáci tak potvrdili letošní dobrou připravenost a šíři kádru, v Chemnitzu jasně vyhráli 16-3.

• Kubáni T. - 1

Domácí do utkání vstoupili naplno a proto bylo prvních pět minut utkání vyrovnaných. Potom se ale Steppáci začali dostávat do většího tempa a naopak domácí postupně odpadat. Steppáci otevřeli skóre díky dvěma rychlým přesilovkám, domácí dokázali odpovědět také povedenou střelo z přesilové hry.
Ve druhé čtvrtině už o výsledku utkání nebylo pochyb. Stepp změnil svoji obranu a začal využívat větší rychlost při přechodu do útoku, to vedlo k rychlým přečíslením, která hráči neomylně proměňovali a skóre tak mohlo rychle narůstat.
Tento herní projev si Steppáci udrželi až do konce utkání. Domácí dokázali skórovat až v poslední čtvrtině, kdy už jim výrazně pomohli i rozhodčí, jíinak by utkání skončilo asi větším debaklem.

Steppáci si tak domů odvezli další dva body do tabulky ligy a zvýšili tak náskok v čele tabulky, neboť přímý konkurent z Brandenburgu těsně prohrál s bundesligovou rezervou v Plavně. Steppáky nyní čeká měsíční ligová pauza, kterou si vyplní za dva týdny čtvrtfinálovým utkáním německého poháru, do kterého jim los přisoudil právě tým SGW Brandenburg.