previous arrow
next arrow
Slider

Muži ve Vrútkách obsadili třetí místo

V rámci přípravy na novou sezónu odjeli muži po pouhých pěti trénincích na mezinárodní turnaj do slovenských Vrútek, který se konal druhý zářijový víkend. Zde se střetli s polským týmem WTS Polonia Bytom a slovenskými týmy z Piešťan a Vrútek.

160914 vrutky01

V prvním utkání čekal na Steppáky polský soupeř z Bytomi. Poláci se prezentovali tvrdou a místy až zákeřnou hrou, ale Stepp měl více ze hry. Jen díky naprosté střelecké nemohoucnosti vedl Stepp po první čtvrtině pouze 1-0. Steppáci hráli velmi dobře v obraně a tak první branku obdrželi až minutu před koncem druhé čtvrtiny. Sami se ale  střelecky trápili celý zápas, takže utkání skončilo těsnou výhrou Steppu 8-6.

Druhé, večerní utkání Stepp odehrál před zaplněnou plovárnou proti domácím Vrútkám. Steppáci podali zlepšený výkon, střelecky už to také nebyla taková bída a utkání tak bylo velmi napínavé. Bohužel rozhodčí byli také z domácího týmu a na jejich rozhodování to bylo velmi znát. Obvzláště v závěrečné čtvrtine doslova dotlačili domácí tým k výhře. Stepp prohrál těsně 11-12.

Nedělní utkání proti KVP Kúpele Piešťany bylo z herního výkonu nejhorší steppácké představení na turnaji. Steppákům se v první polovině nedařilo prakticky nic, navíc hned v úvodu přišli o P.Sojkou, který dal první branku, ale poté pro zranění musel ze zápasu odstoupit. Ve třetí čtvrtině Stepp prohrával už o šest branek, ale zlepšenou hrou v poslední čtvrtině zabránil debaklu a prohrál o tři branky 7-10.

Steppáci díky jedné výhře obsadili na turnaji třetí místo, důležité ale bylo, že tým se dokázal velmi rychle sehrát a prázdninový tréninkový výpadek zápas od zápasu mizel. Také se tým herně představil novému trenérovi mužského áčka Goranu Krivokapičovi, který výkony hráčů hodnotil vcelku pozitivně.