previous arrow
next arrow
Slider

Oslabený Stepp v Drážďanech drama nepřipustil

Stepp v Drážďanech vždy hrál vyrovnané utkání, které končilo rozdílem jedné, dvou branek. V sobotu odjížděl oslaben, pouze v jedenácti, navíc po cestě dopadla plnou silou chřipka i na R.Zubaľa, který tak do utkání nemohl nastoupit. Ale deset zbylých Steppáků, podporovaných svými skvělými fanoušky, vstoupilo do utkání výtěčně - kapitán T.Petr nastřílel během čtyř minut hattrick, mužstvo se uklidnilo a zejména díky výtečné obraně, kterou podržel i velmi dobře chytající N.Prošek, bylo utkání poměrně jednoznačné. Stepp, po obětavém výkonu od všech hráčů, v utkání dominoval a jasně zvítězil 9-3.

• Simoněnko S. - 1

Stepp do utkání vstoupil výborně, hned z prvního útoku se ujal vedení a znervózněl tak natěšené domácí hráče, kteří byli odhodlaní oslabený Stepp pořádně potrápit. Domácí poté využili chybu ve steppácké obraně a vyrovnali, ale to bylo naposledy, kdy drželi se Steppem krok. Stepp díky dobrému pohybu v útoku odpověděl třemi brankami, na které zoufalí domácí dokázali reagovat pouze jedním gólem.
Ve druhé čtvrtině se hra brankově uklidnila a začalo plavecké přetahování. Díky chybám při zakončení padla branka až 19 sekund před koncem čtvrtiny a byli to opět hosté - M.Tomčík se prosadil z centra. Stepp tak v polovině utkání získal náskok tří branek.
Ve třetí čtvrtině dál pokračovaly plavecké závody, hra se velmi rychle přelévala z jedné strany na druhou, vyrazně přibylo vyloučených a z toho dokázali těžit Steppáci, dali dvě branky a obdrželi pouze jednu, když při dvou drážďanských přesilových hrách dokázal N.Prošek zneškodnit zakončení ze dvou metrů.
V poslední čtvrtině už domácí začali odpadat nejen psychicky ale i fyzicky, což Steppu vyhovovalo, deset statečných už toho také mělo plné zuby, ale náskok dokázali udržovat a díky dvěma pěkným, rychlým kombinacím ho dokonce dokázali navýšit až na konečný jasný výsledek 9-3.

Stepp si po velmi bojovném a obětavém výkon odvezl u Drážďan poslední výhru v tomto roce. Hráči podali nadšený, stoprocentní výkon a na průběhu hry i na výsledku to bylo znát. V bráně velmi dobře zachytal šestnáctiletý N.Prošek, který několikrát přivedl domácí hráče k zoufalství. Steppáy v letošním roce čeká už jen (neméně náročný) vánoční večírek, ale v roce 2017 mají velmi ostrý start, hned sedmého ledna přivítaji doma Lipsko a v dalších svou víkendech je čekají velmi těžká utkání v Plavně a s Magdeburgem, která hodně napoví o medilových šancích Steppu v této sezóně.