info@stepp.cz
previous arrow
next arrow
Slider

Aktuálně hrajeme

Žádné události

Muži ve dvojzápase se Slavií získali tři body!

Náš mužský tým v první lize zakončil kalendářní rok v Praze dvěma zápasy proti městskému rivalovi Slavii. Steppáci do zápasů vstupovali jako velcí outsideři, protože proti našemu vcelku nově sestavenému týmu stál loňský mistr. Před vánočními prázdninami naše borce tedy čekaly opravdu náročné zkoušky. Do zápasů šli naši hráči bez svého obvyklého trenéra Tomáše Růžičky, kterého kvalitně zastoupil Goran Krivokapic, trenér týmu hrajícího v německé lize. 

 

17.12.2016   Slavia Praha - STEPP Praha
10-8  ( - / - / - / - )
       zápis o utkání
     

střelci branek:

  • Mynář A. - 3
  • Rezek Š - 3
  • Vološčuk M. - 1
  • Sojka P. - 1
 

První zápas začal vcelku vyrovnaně a Steppákům se zpočátku dařilo využívat naplno svých šancí. Slavia byla sice v útoku o něco aktivnější, ale náš tým výborně bránil. V první čtvrtině hned ukázaly výborné střely Alex Mynář a Prokopa Sojky. S postupem času ale Slavia využívala více a více svých šancí a přesilových her a Stepp začal zaostávat. Steppáci se naopak přestali prosazovat z dalekonosných střel. I když se tým snažil podržet centr Štěpán Rezek, Slavia začala pomalu utíkat. Zápas už vypadal pro Stepp dost beznadějně a oba týmy vpustily do hry mnoho hráčů i ze střídačky. To se ale ukázalo jako výhoda pro náš celek. Než se Slavie vzpamatovala, začali Steppáci znovu dotahovat. Blíže k vyrovnání nasměrovali Stepp hlavně Michal Vološčuk ze střely z dálky a následně Alex Mynář a Štěpán Rezek po uplavání. Bohužel kvůli několika chybám a neproměněným šancím z naší strany si Slavia nakonec vedení udržela a z prvního zápasu to tedy byli červenobílí, kteří si odnesli 3 body. Z našeho týmu si zasloužil pochvalu hlavně dorostenec Alex Mynář, který byl proti mistrovi oporou a nastřílel hattrick.

       

 

17.12.2016   STEPP Praha - Slavia Praha 
10-8  (2:1 / 3:1 / 3:2 / 2:4)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

  • Rezek Š. - 3
  • Vološčuk M. - 2
  • Mynář A. - 2
  • Sojka P. - 1
  • Handlovský R. - 1
  • Grafek J. - 1
 

Druhý zápas byla úplně jiná pohádka. Oba týmy posílily oproti rannímu zápasu o čerstvé hráče. I přesto, že situace vypadala lépe pro sešívané, Steppáci začali lépe. Znovu to byli Alex Mynář a Štěpán Rezek, kteří otevřeli skóre. Svůj náskok následně Steppáci zvyšovali a Slavia si nebyla schopna vytvořit větší gólovou příležitost. Většinu střel, co šly na bránu, pak brankář Šimon Hruškovič s lehkostí uchytal. Do změny stran ještě stačil zvýšit Steppácký náskok Ronald Handlovský, který po spolupráci s Alexem Mynářem zakončoval jeden na jednoho. Další gól přidal skvěle bránící Michal Vološčuk po střele do šibenice za pětimetrovou hranicí. I ve třetí čtvrtině se Steppákům dařilo dále zvyšovat náskok, a to díky dalšímu gólu doklepávačkou Štěpána Rezka, kterého rychle následoval Prokop Sojka, který se prosadil po samostatném úniku. Před koncem čtvrtiny ještě přidal svůj gól také Jindra Grafek ze střely z dálky. V poslední čtvrtině Slavie zoufale tlačila na Steppáckou obranu, která se však nevzdala a i přes tvrdou hru Slávistů si podržela vedení. Konec zápasu Steppáci už takticky zvládli a dvougólovým rozdílem nakonec vyhráli 10:8.

       

Oba týmy si tedy odnesly z tohoto dvojzápasu po třech bodech. Pro Steppáky to byl určitě úspěch a jsou rádi, že mistra obrali o body. V budoucnu je čeká ještě spoustu dalších zápasů, takže doufejme, že se jim bude dařit ještě lépe a vybojují cenný kov. Velké díky samozřejmě patří fanouškům, které bylo zejména na večerním zápase opravdu hodně slyšet. Těšíme se, že nás přijdete podpořit i příště, a pokud možno v ještě větším počtu!

 

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.