info@stepp.cz
previous arrow
next arrow
Slider

Aktuálně hrajeme

Žádné události

Muži v české lize začali finálovou část

Náš tým v české lize o posledním víkendu odehrál první zápasy ve finálové části. V Plzni je čekal první finálový turnaj a zápasy proti týmům KVP Přerov, Kometa Brno a SK Slavia Praha. Před těmito zápasy podstoupil tým ve středu i přípravný zápas s Hradcem Králové. 

 

1.4.2017   STEPP Praha - KVP Přerov
11-9  (1:0 / 3:7 / 3:1 / 4:1)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Rezek Š. - 4
 • Grafek J. - 3
 • Sojka P. - 1
 • Dvořák M. - 1
 • Margita V. - 1
 • Mynář A. - 1
 

 První zápas odehráli Steppáci proti jejich poslednímu ligovému soupeři, KVP Přerov. V tomto zápase chtěli oplatit Přerovským prohru ze zápasu na Moravě a proto nastoupili soustředěně a proti soupeři začali velmi dobrou obranou. V útoku se jim však také moc nedařilo a ve vyrovnané první čtvrtině se trefil pouze jednou hráč Steppu a to sice Alex Mynář nádhernou střelou z dálky. Ve druhé čtvrtině se naopak s góly doslova roztrhl pytel. V této čtvrtině padlo celkem deset gólů, ale bohužel většina ve prospěch soupeře. Stepp ale držely nad vodou hlavně góly Jindry Grafka a Štěpána Rezka. Stepp naštěstí přichystal velký převrat po změně stran. Grafek a Rezek totiž přidali další góly a prosadil se i Prokop Sojka z pozice centra. Stepp se ve druhé polovině nezalekl opravdu ničeho a i proti tvrdé hře Přerova se týmu dařilo velmi dobře bránit i útočit. Steppáckou výhru podtrhly i góly z levé strany, konkrétně od Viktora Margity a bleskově rychlému Marcelovi Dvořákovi.

       

 

1.4.2017   Kometa Brno - STEPP Praha
13-19  (4:6 / 5:6 / 2:5 / 2:2)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Rezek Š. - 4
 • Raška V. - 3
  • Margita V. - 3
  • Vološčuk M. - 2
  • Mynář A. - 2
  • Sojka P. - 2
  • Grafek J. - 2
  • Fediuk F. - 1
 

 Po několikahodinové pauze nastoupili Steppáci proti týmu Komety Brno. V tomto zápase začala hra mnohem útočněji, než v předchozím zápase. Stepp se však tentokrát nenechal zahanbit a ve velké přestřelce se začal prosazovat hlavně navrátilý centr Vašek Raška, který svou sílou na centru dokazoval výbornou formu. Krom něj se však na gólech týmu podílelo i mnoho dalších hráčů. Pěknými střelami z dálky přispěl zejména Michal Vološčuk a Viktor Margita. Ve druhé polovině utkání se Steppáci už ujali jasného vedení a dominantě dotáhli zápas do vítězného konce. Obdivuhodný gól se podařilo vstřelit i brankáři našeho týmu, Filipovi Fediukovi, který odchytal ve finálových zápasech teprve své první zápasy za mužský tým.

       

 

2.4.2017   SK Slavia Praha - STEPP Praha 
17-13  (2:3 / 4:4 / 3:4 / 8:2)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Rezek Š. - 3
 • Margita V. - 3
 • Mynář A. - 2
 • Sojka P. - 2
 • Anfilov T. - 1
 • Raška V. - 1
 • Grafek J. - 1
 

 V posledním zápase proti Slavii začal náš tým na výbornou. Už od začátku se týmu se Slavií dařilo držet krok a bránit četné přesilovky. Jako první se opět projevil gólově Vašek Raška, jehož následovali brzy i leváci Alex Mynář a Jindra Grafek. Stepp nepolevil a v průběhu celého zápasu si držel slušný náskok. Steppákům se však nedařilo dobře bránit a proti silným Slávistům byli často vylučováni v soubojích jeden na jednoho. Ikdyž góly Rezka, Margity i Sojky pomohli k udržení vedení, Steppáci postupně začali přicházet o hráče. Za zmínku však stojí, že ve třetí čtvrtině se prosadil i Theo Anfilov, nejmladší hráč týmu. Steppácké štěstí však vyprchalo v poslední čtvrtině, kdy už sestavě chyběly hráčské síly. Není také divu, když čtyři naši hráči nedohráli zápas z důvodu počtu tří faulů. Na konci zápasu už Stepp ani neměl koho střídat, protože byl zraněn Standa Holý, který si ze zápasu odnesl několik stehů na tváři. Svou zlobu v sobě neudržel ani trenér týmu Tomáš Růžička, kterému byla udělena červená karta a bohužel bude týmu několik zápasů chybět. 

       

 Steppáci ale rozhodně nemusí smutnit, protože se se šesti body po prvním turnaji drží na děleném prvním místě. Doufejme, že se jim podobně nebo ještě více bude dařit v následujících týdnech a podaří se jim ukořistit co nejlepší medaili.

 

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.