previous arrow
next arrow
Slider

Muži v Lipsku nezaváhali

Lipsko překvapilo v minulém kole výhrou ve Zwickau, kde porazilo jednoho z favoritů soutěže. Muži tak dostali jasné varování, že nesmí přípravu ani utkání samotné podcenit. Utkání se v podstatě rozhodlo v první čtvrtině, kdy během prvních třech minut kapitán T.Petr nastřílel čistý hattrick a minutu před koncem přidal čtvrtou branku M.Hollý. Další hattrick v průběhu utkání přidal i R.Zubaľ a s chutí a bojovností hrající Steppáci tak dokázali toto utkání zvládnout bez dramatické koncovky. Stepp zvítězil rozdílem pěti branek 15-10.

• Tomčík M. - 1

Steppáci se na utkání velmi dobře připravili a přesně splnili úkol od trenéra P.Valoviče - nenechat od začátku utkání nikoho na pochybách, že překvapivá výhra Lipska ve Zwickau se tentokrát opakovat nebude. Během tří minut byl stav 3-0 ve prospěch hostů a domácím nepomohly ani dvě pčesilové hry. V poslední minutě první čtvrtiny nejprve Stepp zvýšil svůj náskok, ale díky chybě v obraně se konečně trefili i domácí.
Ve druhé čtvrtině se obraz hry příliš nezměnil. Stepp měl více ze hry a jen díky špatné koncovce brankový rozdíl příliš nenarostl, přesto hosté v polovině utkání vedli o pět branek.
Ve druhé polovině utkání Steppáci poněkud polevili a naopak domácí se vzpamatovali a hra se vyrovnala. Díky horší koncovce na obou stranách se hra přelévala z jedné strany na druhou a chílemi utkání připomínalo spíše plavecké závody. Steppáci si ale již výhru ujít nenechali a výhrou 15-10 potvrdili, že dál patří k medailovým adeptům ligy.

Steppáky nyní čeká dvojutkání na domácím bazénu. V sobotu nejprve přivítají bundesligovou rezervu Plavna, což bude velmi těžký zápas i díky absencím několika hráčů. V neděli pak hodinu po poledni přivítají nevyzpytatelný tým z Drážďan.