info@stepp.cz
previous arrow
next arrow
Slider

Aktuálně hrajeme

Žádné události

Steppačky berou stříbro

Ženské Áčko nestačilo na obhájkyně titulu ze Strakonic a po finálových výsledcích 10:11pen, 8:6, 8:14 a 9:17 bere stříbrné medaile.

180620 steppacky stribro

Po napínavém semifinále mezi steppáckými týmy postupovaly do finále Áčkařky. Soupeřkami jim byly obhájkyně titulu ze Strakonic. Do finále nevstupovaly Steppačky jako favoritky, na domácím bazénu však uhrály velmi dobré výsledky. V běžné hrací době prvního zápasu vybojovaly remízu 10:10, následoval penaltový rozstřel, který však lépe zvládly soupeřky. V druhém zápase už na penalty nemuselo dojít, naše ženy zvítězily 8:6.

Ve Strakonicích se tedy začínalo za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy. První zápas začaly Steppačky dobře, dařila se jim zónová obrana a v polovině utkání vedly 5:4. V druhé půlce však domácí zlepšily střelbu, a tak naše děvčata celkově prohrála 8:14.

V druhém zápase se jim nedařilo už od začátku. Neproměňovaly přesilovky a strakonickým se dařily jak střely z dálky, tak akce přes centra. V půlce zápasu už bylo za stavu 10:3 prakticky rozhodnuto. V druhé půlce se Steppačkám začalo trochu více střelecky dařit, krásné individuální akce předvedly hráčky Kristýna Pilná a María Pilar. Celkový výsledek 17:9 znamenal pro strakonické už 13. titul v řadě.

V druhém finálovém kole bohužel Steppačky neukázaly, že umí být strakonickým vyrovnaným soupeřem. Soupeřky je překvapily kvalitnější střelbou a výměnou jejich nejslabšího článku – brankářky. Mlaďounká žákyně Remišová předvedla v bráně přesvědčivý výkon hodný dospělé kategorie. Naše ženy se za svůj výkon ale nemusí stydět, podařilo se jim strakonické potrápit a trochu narušit jejich suverenitu. Z celkových 8 vzájemných zápasů v soutěži dokázaly dvakrát vyhrát a jednou remízovat, to už se dlouho žádnému týmu nepodařilo. Oproti loňské sezóně si polepšily o 2 příčky, stříbrná medaile je tedy rozhodně úspěchem. Velký podíl na lepších výsledcích týmu má také trenér Miki, který využívá bohatých trenérských zkušeností ze Srbska a posouvá tým dopředu. V příští sezóně můžeme tedy doufat v další zlepšení, aby Steppačky mohly vybojovat i kov nejcennější.

Děkujeme všem fanouškům za podporu během celé sezóny i za skvělé fandění na finálových zápasech. A také moc děkujeme Pavlu Doubkovi za krásné fotky z obou finálových kol.
Více fotek zde: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1338216159646889&id=279335798868269

Vicemistryně republiky v sezóně 2017/2018: Lenka Vopálková (C), Martina Chvalová, Zuzka Kofláková, Saša Pořízková, Bára Bochňáková, Bára Řehořová, Bára Bradáčová, Martina Jeřábková, Týna Pilná, Saša Štěrbová, Anča Brixová, María Pilar Gancedo Maestro, Anička Hellerová a trenér Miodrag Ivanovič

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.