previous arrow
next arrow
Slider

1. a 2. kolo I. ligy žen

Steppačky odstartovaly novo sezónu I. ligy žen proti nováčkovi Strakonice "B". Tým odjel na zápas bez 4 hráček základní sestavy, ale  i přes to si hráčky s nováčkem poradily bez větších problémů. Nutno podotknout, že první čtvrtina prvního zápasu tomu ale vůbec neodpovídala...

4.11.2012 Strakonice "B" - Stepp Praha "A" 2-21 (0-4 / 1-8 / 1-7 / 0-2)

• Bušauerová N. - 6
  • Pilná K. - 5
  • Parobková K. - 4
  • Brixová A. - 2
  • Pačesová B. - 2

Steppačky si hned na začátku vypracovaly několik jasných šancí, ale vždy selhaly v koncovce a nebo ve finální nahrávce. Otevřít skóre zápasu měly možnost hráčky Strakonic, kdy po dvou minutách hry střílely pokutový hod. Steppácká brankářka, však byla proti a zkušeně si s penaltou poradila.

Prní gól padl až po pěti minutách hry. Po tomto gólu steppačky zklidnily hru a přidaly ještě další tři branky. Ve druhé čtvrtině se Steppačky dostaly do tempa a začaly zvyšovat svůj náskok. V polovině zápasu již bylo téměř rozhodnuto, stav utkání byl 12:1 pro Stepp Praha "A".

Do konce zápasu ještě steppačky přidaly dalších devět branek a inkasovaly pouze jednou. Zasloužila se o to i brankářka hostí, když si poradila s dalšími dvěma panaltami.

Steppačky vyhrály svůj první zápas sezóny vysoko 21:2. Nejvetší měrou se o to zasloužily dvě posily z Plzně, které dohromady vstřelily 11 branek. Dalším výrazným střelcem byla Karolína Parobková, které vstřelila 4 branky.

4.11.2012 Strakonice "B" - Stepp Praha "A" 3-16 (0-2 / 0-4 / 0-6 / 3-4)

• Řehořová B. - 3
  • Pilná K. - 3
  • Parobková K. - 3
  • Brixová A. - 1

Odvetné utkání mělo velice podobný průběh, akorá s tím rozdílem, že Steppačky byly ukolébané snadnou výhrou s prvního utkání a podcenily soupaře, který je překvapil svojí bojovností a dravostí. Steppačky tak velice snadno přicházely o balóny a složitě se dostávaly do zakončení. Hru  začaly zlepšovat až po time outu před koncem první čtvrtiny.

Po celý zápas se dařilo soupeře držet v dostatečné vzdálenosti od branky hostí. Steppácká brankářka tak po celý zápas neměla moc práce.

V poslední čtvrtině hráčky Strakonice přitvrdily hru a začaly se starat více o hráčky soupeře než o balón. Výsledkem byl zákeřný faul na hráčku Steppu Praha, který rozhodčí přehlídl a nebo nechtěl vidět. Výsledkem bylo, že trenér Steppu Praha dostal nejprve žlutou a následně červenou kartu, za kritizování výroku rozhočího a za urážku. Stalo se tak dvě a půl minuty před koncem utkání.

Na výsledku to ovšem nic nezměnilo a steppačky dotáhly utkání do vítězného konce. Utkání skončilo 16:3 ve prospěch Steppu Praha "A".

Tímto zápasem ale pro Stepp Praha "A"  hrací dne nezkončil. Doma je  čekal mnohem těžší a nevyzpytatelnější soupeř - Stepp Praha "M". Steppačky musely tento zápas absolvovat ve stejně zubočené sestavě jako zápasy ve Strakonicích. I tak si se zápasem docela dobře poradily.

4.11.2012 Stepp "A" - Stepp "M" 6-0 kont.
(4-2 / 2-2 / 4-4 / 1-4)

• Bušauerová N. - 4
  • Brixová A. - 4
  • Pilná K. - 1

Vykartovaného trenéra Martina Januš nahradil na lavičce trenér mužského áčka Tomáš Růžička. Steppačky udržovaly po celý zápas náskok o dvě branky. Bohužel se v závěru zápasu projevila únava z dopoledních utkání a absence hráček na střídání.

Stepp "A" tak v závěru několikrát inkasoval. Zápas byl ukončen za stavu 11:12 pro Stepp Praha "M". Nicméně tento zápas vyhrály hráčky Steppu "A", protože Stepp Praha "M" nepředložil všechny potřebné dokumenty k zápasu a zápas jim byl zkontumován ve prospěch Steppu "A".

• Řehořová B. - 1

Druhý vzájemný zápas se hrál dva dny po nedělním utkání. To stačilo k tomu, aby se uzdravila kapitánka Steppu "A" Lenka Vopálková a pomohla, tak svému týmu k dobrému výsledku.

Stepp "A" nastoupil do zápasu velice dobře. První čtvrtinu vyhrál 3:0 a zdálo se, že to bude jednoznačný zápas, protože Stepp "A" měl mírnou převahu. Ve druhé čtvrtině se však Stepp "M" vzpamatoval a vyhrál druhou čtvrtinu 1:2. Zasloužila se o to i brankářka "Mka", která svůj tým v zápase stále držela nad vodou a nedovolovala Steppu "A" vytvořit si nějaký výraznější náskok.

Stepp Praha "A" však nic nevzdával a stále zásoboval branku soupeře střelami ze všech pozic. Brankářka Steppu "M" i přes svůj dobrý výkon třikrát inkasovala a Stepp "A" odskočil na konci třetí čtvrtiny na rozdíl čtyř branek.

Poslední čtvrtinu sice Stepp "M" vyhrál 4:3, ale na celkovém výsledku to již nic nezměnilo. Stepp Praha "A" vyhrál v odvetném utkání nad Steppem "M" 10:7 a připsal si tak čtvrtou výhru v řadě.