previous arrow
next arrow
Slider

Pražské derby dopadlo lépe pro Stepp A

Kluboví rivalové Stepp M a Stepp A se utkali v šestém kole první ligy žen. Stepp A usiloval o udržení průběžné třetí příčky v tabulce a udržení kontaktu s druhou Slávíí Hradec Králové. Stepp M měl naopak velkou šanci odsunout Stepp A na čtvrtou pozici, musel by ale vyhrát obě dvě utkání, aby se dostalo před Stepp A.

03.03.2013 Stepp Praha M - Stepp Praha A 11-15 (5-4 / 4-4 / 1-1 / 1-6)

• Pitráková N. - 1

Do prvního utkání vstoupil lépe Stepp A. Během prvních dvou minut vstřelily Steppačky poměrně snadno dvě branky. Stepp M sice odpověděl z volného hodu, ale to bylo na nějakou dobu od nich vše. Steppu A se podařilo během první poloviny čtvrtiny odskočit na rozdíl tří branek. Pak ovšem přišla série mnoha individuálních chyb v obraně. Díky tomu Stepp M během posledních tří minut prvni čtvrtiny otočil skóre ve svůj prospěch na 5:4.

Až do poslední čtvrtiny byl zápas vyrovnaný a hrál se poměrně ve svižném tempu. Stepp A, rozhodnut otočit vývoj utkání, vstoupil do poslední čtvrtiny s agresivní osobní obranou. Díky tomu se Steppu A podařilo poměrně snadno otočit průběh utkání. Během sedmi minut vstřelily steppačky šest branek a o výsledku utkání bylo téměř rozhodnuto. Stepp M sice ještě minutu před koncem vstřelil jednu branku. Byla to však jen estetická úprava konečného výsledku 11:15 pro Stepp A.

• Kořínková J. - 1

Ve druhém utkání chtěl Stepp A zopakovat výsledek z nedělního utkání. První polovina utkání byla dle očekávání vyrovnaná. Stepp A měl sice dost šancí, bohužel jej ale zradila koncovka. Stepačky proto vstřelily první branku až 5 vteřin před koncem první čtvrtiny.

Ve druhé polovině utkání došly Steppu M síly a tak třetí a čtvrtá čtvrtina patřila výhradně Steppu A. Druhou polovinu zápasu vyhrál Stepp A 7:1 a poměrně jasně porazil svého klubového rivala 12:6.

Stepp A se tak udržel na třetím místě a je pouze jeden bod za Slávií Hradec Králové, s kterou budou steppačky hrát 6. - 7.4. v Praze.