Ženské áčko prošlo po nevydařeném závěru loňské sezóny zásadními změnami – některé hráčky (alespoň dočasně) ukončily kariéru, některé se rozhodly trochu zvolnit tempo a přejít k týmu Stepp „M“ a některé se vydaly na zkušenou do zahraničí. Takto A-tým oslabil o klíčové hráčky základu Pavlu Vašíčkovou, Markétu Vopálkovou, Nikolu Bušauerovou a Báru Pačesovou.

 Zároveň své působení v týmu z důvodu studia v zahraničí přerušila i Denisa Machačková a Anna Laura John. Ženy „A“ se tedy pro nadcházející sezónu rozhodly doplnit sestavu nadějnými mladými hráčkami. Ze Steppu „M“ se na soupisku dostaly Iva Balšánková a Bára Bochňáková. Svou premiéru v ženské soutěži si tento rok s áčkem zažijí i hráčky starších žáků Kačka Hantlová a Zuzka Kofláková. Tým nám tedy výrazně omládl, také však zvýšil tréninkové nasazení a plánuje i výjezdy do německého Chemnitzu, pro kterého by se měl pro letošek stát sparingovým partnerem. Ženám „A“ tak motivace nechybí, co jim bohužel však chybí, je brankářka. Jednání právě s klubem v Chemnitzu o přestupu mladé brankářky Steppu bohužel nevyšlo, a tak se zatím do brány postavily hráčky z pole Bára Bradáčová a Anna Brixová. Dalo se tedy čekat, že první turnaj I. ligy žen bude pro Stepp „A“ spíše v rámci sehrávání a začleňování nových hráček. Zejména i proto, že prvním soupeřem roku byl pro áčkařky loňský outsider ligy AstenJohnson Strakonice „B“.

Dalo se tedy čekat, že první turnaj I. ligy žen bude pro Stepp „A“ spíše v rámci sehrávání a začleňování nových hráček. Zejména i proto, že prvním soupeřem roku byl pro áčkařky loňský outsider ligy AstenJohnson Strakonice „B“.

 

3.10.2015 AJ Strakonice "B" - Stepp Praha "A"
8-8  (2:3 / 1:1 / 2:3 / 3:1)
      zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Vopálková L. - 5
 • Hantlová K. - 1
 • Řehořová B. - 1
 • Bochňáková B. - 1
 

V prvním zápase se holky postupně oťukávaly, potýkaly se s koncovkou, zato však výborně bránily. Do poslední čtvrtiny sice vstupovaly se třígólovým náskokem, utkání ale nakonec skončilo remízou 8:8 – za zmínku však stojí, že si svůj první gól v ženské soutěži vstřelila nová hráčka na pozici pravého křídla, Kačka Hantlová.

       
3.10.2015 AJ Strakonice "B" - Stepp Praha "A" 7-13  (1:2 / 4:5 / 2:5 / 0:1)
      zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Vopálková L. - 4
 • Gancedo Maestro - 2
 • Řehořová B. - 2
 • Wiesnerová E. - 2
 • Pilná K. - 1
 • Pořízková K. - 1
 • Balšánková I. - 1
 

 Do druhého zápasu už šly holky o něco jistěji, více kombinovaly a vytvářely si dobré šance. Až do půlky si držely jen těsné vedení, ve třetí čtvrtině se ale projevila převaha Steppaček, když Strakonickým uskočily o další tři góly a utkání nakonec vyhrály v poměru 13:7.

       
Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR