V neděli 10. 4. odehrály Steppačky dvěutkání 9. kola Poháru ČSVP žen proti vedoucímu týmu tabulky AJ Strakonice "A". Strakonice v této sezóně neztratily ani bod a pro Steppačky tak byly zápasy velkou výzvou.

 

Nejen, že chtěly Strakonicím oplatit poslední turnaj, odkud odjely s nepořízenou, poté co prohrály dvakrát o jediný gól, ale také si chtěly potvrdit, že s nejlepším týmem ligy umí i vyhrávat. Strakonice totiž budou největším soupeřem Steppaček v letošním finále, které už začíná za dva týdny. Bohužel týden před plánovanými zápasy si brankářka Bára Bradáčová zlomila prst, a tak musely holky testovat formu s jednou hráčkou z pole v bráně. Na první utkání se do brány postavila Anna Brixová, na druhé utkání Eliška Wiesnerová. Trenérce Petře Sýkorové tentokrát při hře pomáhal jako asistent trenér dorostu Štěpán Rezek, který do hry vnesl pro holky často těžce hledanou bojovnost. Pro děvčata to zároveň byly první letošní zápasy ve venkovním bazénu v Podolí – venku bylo mrazivých 5°C, nad bazénem se vznášela pára a diváci tak mohli být svědky opravdu přízračné večerní podívané.

 

10.4.2016   Stepp Praha "A" - AJ Strakonice "A" 
11-11  (1:3 / 3:1 / 2:4 /5:3)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

  • Vopálková L. - 6
  • Gancedo Maestro M. P. - 4
  • Balšánková I. - 1
 

V prvním zápase se hra přelévala ze strany na stranu a v polovině byl stav nerozhodně 4:4. Ve třetí čtvrtce začaly Steppačky ztrácet a po třech nařízených pokutových hodech prohrávaly o dva góly. V závěru zápasu se však psychicky zvedly, čtvrtku vyhrály 5:3 a dorovnaly tak na 11:11. V závěrečné půlminutě se jim podařilo ubránit útok strakonických a měly šanci rozhodnout zápas v posledních 4 sekundách po trenérském time outu. Ten se však holkám nepodařilo dobře rozhodit a na bránu Strakonic tak závěrečná střela nepadla. I tak se naše holky mohly radovat z vybojované remízy.

 

 

   

 

 

10.4.2016   Stepp Praha "A" - AJ Strakonice "A"
12-9  (4:2 / 3:3 / 1:4 /4:0)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

  • Vopálková L. - 5
  • Pilná K. - 4
  • Balšánková I. - 2
  • Pořízková A. - 1
 

Druhé utkání Steppačky rozehrály podstatně lépe a hned ze začátku se ujaly vedení. Jako by se na nich nepodepsala únava z prvního zápasu, holky výborně bránily a dařilo se jim často vytvářet nebezpečné situace u soupeřovy brány. Ve třetí čtvrtce se však družstvo Strakonic několikrát dobře trefilo a rázem se tak dostalo do jednogólového vedení. Děvčata Steppu však už nehodlala ponechat nic náhodě – v poslední čtvrtce nedala Strakonickým šanci, vyhrála ji v poměru 4:0 a utržila cenné vítězství 12:9.

       

 

Poslední kolo základní pohárové části Steppačky odehrají v Praze v neděli 17.4. proti německému nováčkovi soutěže SC Chemnitz II. Zápasy budou opět ve venkovním bazénu od 10:00 a 11:30.

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR