Vzhledem k získanému 3. místu a bronzovým medailím byla sezóna 2010/2011 pro ženský tým Stepp „M“ velmi úspěšná.
110622SteppM

Stepp „M“ je staronové družstvo děvčat, která se po několikaleté absenci, především z rodinných důvodů (písmeno „M“ u jména klubu naznačuje rodičovskou roli většiny hráček), vrátily k vodnímu pólu. Na začátku sezóny bylo družstvo posíleno o velmi kvalitní brankářku Ilonu Petřvalskou z Brna, bývalou reprezentantku Andreu Sochorovou z Plzně a mladou nadějnou hráčku z klubového „A“ družstva Barboru Bažantovou. Vzhledem k rodinným povinnostem mělo družstvo Steppu „M“ velmi omezené možnosti trénování, ale navzdory tomu se dařilo hrát vyrovnané zápasy s družstvy, která měla i věkovou i kondiční výhodu. Dá se říct, že hráčky Steppu „M“ určitě přispěly k zajímavosti a dobré úrovni ženské ligy.

Družstvo Stepp „M“ si zajistilo účast v play off teprve na posledním turnaji základní části v Blansku. Jako 4. nasazené družstvo se hráčky Steppu „M“ v semifinále utkaly s favorizovanými Strakonicemi, ale navzdory třem prohraným zápasům ukázaly, že kvalitu mají. V zápasech o bronzové medaile se Stepp „M“ utkal s kolegyněmi z družstva Stepp „A“, které v základní části skončily na druhém místě, ale v semifinále byly poměrně nešťastně vyřazeny v souboji s klubem Slavia Hradec Králové.

První dva zápasy mezi dvěma ženskými družstvy Steppu Praha, které se hrály 28. 5. 2011, skončily velmi těsně – Stepp „M“ jeden zápas prohrál 10:9 a v druhém remizoval 4:4. Už tyto výsledky naznačovaly, že boj o bronzové medaile bude napínavý a těsný. Třetí zápas (14. 6.), ve kterém Stepp „A“ měl match point celé série, se hráčkám Steppu „M“ výborně povedl a jejich vítězství 9:8 situaci naprosto vyrovnalo a zdramatizovalo. V posledním utkání (19. 6.), ve kterém obě družstva nebyla kompletní, se hráčkám Steppu „M“ podařilo lépe odolat tlaku rozhodujícího zápasu a hrou bez velkých chyb a výbornou střeleckou úspěšností zajistit sobě a klubu cenné vítězství a bronzovou medaili.

Na závěr je třeba říct, že klíčem k úspěchu družstva Stepp „M“, kromě individuálních kvalit a zkušenosti, byla disciplinovaná účast hráček v rozhodujících zápasech sezóny, týmová soudržnost, obětavost, ale i vzájemné přátelství a podpora.

Hráčky Steppu „M“, které přispěly k zisku bronzové medaile pro svůj klub, jsou:

Ilona Petřvalská,Jitka Dražilová, Nikola Pitráková, Michaela Vaněčková, Petra Sýkorová, Barbora Procházková, Lenka Kušnier, Iveta Kahounová, Jana Šmídová, Barbora Bažantová, Andrea Sochorová, Jana Kořínková, Markéta Hodaňová, Kamila Herberová, Markéta Purnochová, Lucie Zárubová, Alena Pechková, Linda Reitingerová a Igor Procházka jako trenér družstva

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR